Çorum’dan Suriye Halkına 50 Ton Gıda Yardımı

Çorum’dan Suriye Halkına 50 Ton Gıda Yardımı

Çorum’dan Suriye için hazırlanan iki tır elli tonluk gıda yardımı dualarla uğurlandı.

Çorum Suriye yardımlarını uğurlama programı bugün Saat:10.00 da Çorum Emiroğlu un fabrikasında yapıldı. Programa STK Temsilcileri, İlke-Der, Özgür-Der üyeleri ve yardımlara destek veren bağışçılar katıldı. Yapılan duanın ardından yardımlar İHH aracılığı ile Suriye halkına dağıtılmak üzere Cilve Gözü sınır kapısı tampon bölgeye doğru yola çıktı.

İHH Çorum Temsilcisi Selim Özkabakçı bir açıklama yaptı, Özkabakçı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Kardeş Suriye halkı çok zor günler geçiriyor. Mağdur ve mazlumlar. Çaresizlik ellerini bağlamış. Önceki yardımları Çorum’dan bizzat bölgeye giderek dağıtmıştık. Bölgeyi yakından gördüğümüzde yardım çalışmalarının ne denli önemli olduğunu bir kez daha anladık. Bombalanmış şehirler, yıkılmış evler, çürümüş cesetler ve umutlar, aç insanlar… Üşümüş eller ve yürekler…

Daha önce Çorum’dan SURİYE HALKIYLA DAYANIŞMA PLATFORMU olarak bir tır gıda yardımı götürmüştük bu gün ise iki tır yardım daha hazırladık. Bu yardımların bir tırı Çorum Halkının desteği ve Samsun, Amasya, Çorum’un İlçeleri Osmancık, Sungurlu, Alaca ve İskilip’teki kardeşlerimizle birlikte hazırladık.

Diğer tır yardım ise KUR’AN-A DAVET PLATFORMU olarak gönderildi. Bu yardım Tırı İstanbul’da bulunan Çorumlu Müslüman kardeşlerimiz tarafından bağışlandı. Bu hayrın Çorum’dan yola çıkmasını istediler.

Yardım malzemeleri Un, Pirinç, Kuru Gıda, Açılmamış İlaç, Giyecek ve Battaniyeden oluşmaktadır…

Yardımlar İHH’nın Suriye sınırındaki Reyhanlı Bürosu aracılığı ile Cilve Gözü sınır kapısı tampon bölgeden Suriye halkına ulaştırılacak. İHH bölgede büyük çaplı bir çalışma yürütmektedir. Dünyadan ve Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen yardımları düzenli bir şekilde Mağdur Suriye Halkına ulaştırmaktadır. Şu bir gerçek ki yardımı amacına uygun bir şekilde yerine ulaştırmak yardım yapmaktan daha zordur.

Çorum İHH ve Platform olarak Suriye yardım çalışmalarımız devam ediyor. Hayırsever kardeşlerimizin desteklerini bekliyoruz.

Çorumlu hayırseverlere ve İstanbul’dan ikinci Yardım Tırını finanse eden Çorumlu kardeşlerimize de çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesten Allah Razı Olsun."

corum-20130209-01.jpg

corum-20130209-02.jpg

corum-20130209-03.jpg

corum-20130209-04.jpg

corum-20130209-05.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler