Özgür-Der, Çorum Satranç Turnuvasında

Özgür-Der, Çorum Satranç Turnuvasında

Özgür-Der Çorum Şubesi, bünyesindeki dernek üye ve yakınlarının çocuklarına yönelik Çocuk Kulübü faaliyetlerine devam ediyor. Bir süredir dernek bünyesinde devam eden satranç etkinliği turnuvaya katılımla devam ettirildi.

Çorum İli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Satranç Turnuvasına, Özgür-Der Çocuk Kulübünde bulunan çocuklar da katıldı.

10 yaş altı turnuvalara Çorum ilinden toplamda 39 çocuk katıldı. Derneğimizden de 13 çocuk turnuvalara katıldı. Lokman Örskaya tarafından eğitimleri devam ettirilen ve lisansları alınan çocuklar, iki gün süren turnuvalarda toplam 5'er karşılaşma yaptılar. Karşılaşmalar da UKD puanlama sistemine göre eşleştirilen çocuklar, her karşılaşmada ülke çapındaki puanlamaya tabi tutularak derecelendirmeye girmekteler.

Özgür-der Çorum Şubesi Çocuk Kulübü'ne ait resimli yaka kartlarıyla yarışmalarda yer alan çocuklar tecrübe, ekip faaliyeti içerisinde yer alma, disiplinize düşünebilme ve olasılıklara göre hamle yapma, zaman kullanımı, rotasyon gibi önemli becerileri de beraberinde edinebilmekteler.

İki günlük yoğun ve yorucu ancak bir o kadar da coşkulu geçen turnuvalar sonucunda Çocuk kulübümüzden Çağrı Örskaya Çorum 3.sü oldu ve ödüllendirildi. Sevinçlerini birlikte paylaşan çocukların bu etkinlikleri sayesinde, birliktelikleri ve özgüvenleri biraz daha pekişmiş oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler