Özgür-Der Çorum Şubesi Seminerleri Başladı

Özgür-Der Çorum Şubesi Seminerleri Başladı

İlk seminer 11 Mart 2007 Pazar günü saat 13:00 de dernek seminer salonunda gerçekleştirildi. Seminer sunumunu Ömer Kılıç gerçekleştirdi.

İlk seminer 11 Mart 2007 Pazar günü saat 13:00 de dernek seminer salonunda gerçekleştirildi. Seminer sunumunu Ömer Kılıç gerçekleştirdi. Ömer Kılıç; Hz. Peygamber'in doğumu esnasında Arabistan ve yakın coğrafyada, siyasi, tarihi, kültürel ve dini yaşamın ne şekilde olduğuna dair bilgileri aktardı. İslam tarihi yazımının yaklaşık 150 yıl sonra başlamış olmasından dolayı, rivayetleri ve tarih bilgilerini alırken dikkatli olmamız gerektiğini vurguladı. Karşılaşabileceğimiz rivayetlere Kur'an süzgecinden geçirdikten sonra itibar etmeliyiz vurgusunda bulundu. Devamında Ömer Kılıç şunları belirtti: 'Siyer bilgisini veya tarih bilgisini sadece bilgilenelim diye değil, bunları Kur'an'ın yaşamlaştırılmasında bizlere ışık tutacak yardımcı unsurlar olarak görmemiz gerekir. Bu açıdan doğru siyer ve doğru tarih bilgisi çok önemlidir. "dedi. Daha çok giriş niteliğinde gerçekleşen bu haftaki seminer programına ilgi yoğundu. Seminer sonunda cevaplanan sorularda oldukça bilgilendirici ve aydınlatıcı oldu.

 

Bu seminer dizisi iki haftada bir Pazar günleri saat 10:30'da gerçekleştirilecek olan seminerler dizisini Ömer Kılıç sunacak."Siyer ve İslam Tarihi Seminerleri"nin sonraki programı 25 Mart 'ta gerçekleşecek.

Önceki ve Sonraki Haberler