“Bugün Halep Ölüyor, Sessiz Kalırsan Yarın Sen Öleceksin!”

“Bugün Halep Ölüyor, Sessiz Kalırsan Yarın Sen Öleceksin!”

Rusya ve İran destekli Beşşar Esed güçlerinin Suriye’nin Halep kentinde gerçekleştirdikleri katliamları lanetleyen Diyarbakır Özgür-Der Başkanı Süleyman Nazlıcan, bütün müslümanları zulme karşı çıkmaya dâvet ediyor.

Diyarbakır Özgür-Der Başkanı Süleyman Nazlıcan'ın Halep'te gerçekleştirilen katliamlarla ilgili kaleme aldığı basın açıklamasının tam metni:

Bugün Halep Ölüyor, Sessiz Kalırsan Yarın Sen Öleceksin!

Şeytana ruhunu satmış insanlık düşmanı Esed ve ona lojistik sağlayan emperyalist güçler altı yıldır Suriye'de mazlumların kanını akıtmaktadırlar. Bütün insanlığın gözü önünde yapılan bu zulümlere her gün bir yenisi eklenmekte ve adeta katliam yarışı görüntüsü veren canice cinayetler işlenmektedir.

Bu cinayetleri işleyen katiller şebekesi içinde yer alan Esed, Rusya, İran, ABD ve bunların işbirlikçilerini lanetliyoruz!

Haleb'in doğusunda kuşatma altına alınan 300 bine yakın insan bugünlerde acımasızca bombardımanlara maruz kalmakta ve son bir hafta içinde bine yakın sivil insanın öldürüldüğü söylenmektedir. Bu tablo karşısında ise bütün dünya sessizliğe gömülmüş ve hiç kimse insanlık adına bir tepki göstermemektedir. Tarih bir kez daha gösterdi ki emperyalistler için söz konusu Müslümanlar olunca ölümler ve zulümler sadece istatistiktir. İnsan hakları, evrensel değerler, hümanist söylemler sadece batılıların kendileri içinmiş meğer. Bugün bunu bir kez daha görmüş olduk.

Diğer taraftan bu katliamları yapmakta dünyanın müstekbirlerine taş çıkartan ve onlardan daha zalim bir tutum içinde olan mezhepçi İran'ın yaptıklarını da ibretle izlemekteyiz. Müslüman kanını akıtmayı kutsal bir cihad olarak gören bu zalimlerin mazur görülecek hiçbir tarafları yoktur. Bugün Suriye'deki fitnenin en büyük müsebbibi İran'ın sürdürdüğü politikalarıdır. Bu gerçeği kimse saklayamaz ve onları aklayamaz. Buradan bir kez daha çağrıda bulunmak istiyoruz diktatör Esed'i desteklemekten ve Müslüman kanını akıtmaktan vazgeçin. Aksi takdir de bunun vebalini ödeyemezsiniz ve tutunacak hiçbir gerekçeniz olmayacaktır.

Aynı şekilde bütün dünya bilsin ki; ilk günden beri Suriye halkının meşru direnişini destekleyen bizler bugün de aynı noktadayız ve kardeşlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Haklının ve mazlumun yanında olmak İslami kimliğimizin gereği ve Rabbimizin emridir.

Bu bilinçle bütün Müslümanlara şunu hatırlatmak istiyoruz: Bugün Halep'te Müslüman kardeşin katledilirken, şehirler ateşe verilirken, nesiller yok edilirken sessiz kalırsan; yarın sen de aynı akıbete duçar olacaksın. Onun için zulme karşı sesini yükselt ve kardeşine sahip çık!

Süleyman Nazlıcan
Özgür-Der Diyarbakır Şube Başkanı

Önceki ve Sonraki Haberler