Diyarbakır Özgür-Der Bayram Namazı Kılıp Bayramlaştı

Diyarbakır Özgür-Der Bayram Namazı Kılıp Bayramlaştı

Diyarbakır Özgür-Der yönetici ve gönüldaşları bayram namazı kılarak bayramlaştılar.

Özgür-Der Selahaddin-i Eyyübi Konferans Salonu'nda bayram namazı için bir araya gelen Özgür-Derliler, kıldıkları namazın ardından bayramlaştılar.

Diyarbakır Özgür-Der Yönetim Kurulu Üyesi Abdulhakim Beyazyüz'ün kıldırdığı namazda, Beyazyüz Ramazan Bayramı hutbesinde, bayramın anlamı ve önemi üzerinde konuştu. Ramazan'ın ve ardından gelen bayramın Rabbimizin bir lûtfu olduğunu dile getiren Beyazyüz, diğer aylardan farklı olarak, Ramazan Ayı'nda, ibadetlerimizi artırdığımızı, infaklarımızı mümkün olduğunca bu aya denk getirdiğimizi, bu ayda indirilen Kur'ân-ı Kerîm'i daha çok okuduklarını, itikâf ve teheccüdlerimizle Allah'ı daha çok andığımızı ve arınmaya çalıştığımızı söyledi. Bunun sonucu olarak Rabbimizin bir lûtfu gereği bayramla mükâfatlandırıldığımızı anımsatan Beyazyüz, bayramın, sıla-i rahim yapmanın ve komşularımızla helalleşmenin ve bayramlaşmanın bir anlamda adı olduğunu vurguladı.

Çeşitli imtihanlardan geçsek de dünyanın farklı coğrafyalarında kardeşlerimiz-mazlum insanlar zulümler ve acılar içerisinde kıvransa da ulaştıkları bu bayramın bayram olarak idrak etmememize engel olmaması gerektiğini ve içimiz acısa da Allah'tan dua ile umudumuzu bir kez daha diri tutmamız gerektiği üzerinde durdu.

Beyazyüz, Ramazan Bayramı'nın Suriye, Kürdistan, Filistin, Mısır, Bangladeş, Myanmar, Libya ve Arakan başta olmak üzere, İslâm dünyasında yaşanan acı ve sıkıntıların bir an önce son bulmasına ve direnen Müslüman halkların adalete, özgürlüğe, kardeşliğe ve barışa ulaşmasına vesile olmasını diledi.

Öte yandanDiyarbakır Özgür-Der'deki bayramlaşmanın bayramın 3'ncü günü 14.00 ile 16.00 saatleri arasında da olacağı öğrenildi.

 

diyarbakir_ozgur-der_bayram_namazi_ve_beyramlasma-(2)-001.jpg

 

diyarbakir_ozgur-der_bayram_namazi_ve_beyramlasma-(3)-001.jpg

 

diyarbakir_ozgur-der_bayram_namazi_ve_beyramlasma-(4)-001.jpg

 

diyarbakir_ozgur-der_bayram_namazi_ve_beyramlasma-(5)-001.jpg

diyarbakir_ozgur-der_bayram_namazi_ve_beyramlasma-(1)-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler