Diyarbakır Özgür-Der'de Çocukların Bayramı...

Diyarbakır Özgür-Der'de Çocukların Bayramı...

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi Özgür Çocuk Kulübü, Kurban Bayramı ile ilgili özel bir etkinlik yaparak ögrencilerine ve velilere güzel bir gün yaşattı.

Diyarbakır Özgür Çocuk Kulübü Kurban Bayramı ile ilgili özel bir etkinlik yaparak ögrencilerine ve velilere güzel bir gün yaşattılar.

Program Dılşad Melikoğlu'nun Kur'an-ı Kerim (Saffat Suresi 100-111) ve Melike Bozan'ın Türkçe anlamını okumasıyla başladı.

Kuran-ı Kerim okunmasının ardından İdil Su Cebe Kurban Bayramı'nın anlamını ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.Program şiir dinletisi ile devam etti; Zebir şiirini, Rozelin Aslan, Bayramı Bekleyen Çocuk şiirini, Fatih Cem Önder Kurban Bayramı şiiri ise İbrahim Ayzit tarafından okundu.Şiir dinletisinin ardından Diyarbakır Özgür Çocuk Kulübü korosu ögrencileri tarafından Tu Evina Hazer Salan (Naat), İntifada ve Özgürlük Türküsü ezgileri seslendirildi.

Ardından ise Ali Baran Yılmaz ve Betül Evin Polat tarafında dua okundu. Programın sonunda ise öğrenciler ve öğretmenleri birbirleriyle hediyeleştiler.

(Zeynep Toğrul - Islah Haber)

Önceki ve Sonraki Haberler