Diyarbakır’da Aksa Tufanı’na destek eylemi!

Diyarbakır’da Aksa Tufanı’na destek eylemi!

Diyarbakır Ulu Camii’nde Aksa Tufanı’nı tebrik etmek, Filistinli direnişçiler için dualarda bulunmak üzere toplanıldı.

İsrail medyasının dahi Hamas’ın zaferini kabul etmek durumunda kaldığı Aksa Tufanı operasyonu bütün dünyanın gündeminde yer alırken Müslüman coğrafyalarda bu operasyonu tebrik ve direnişe destek buluşmaları devam ediyor.

Bu kapsamda Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşlarının çağrısıyla Diyarbakır Ulu Camii’nde sabah namazında buluşuldu. Namazın ardından camide Allahu Teâlâ’dan Filistinli direnişçiler işçiler için zafer, işgalci İsrail için kahhar ismiyle muamele niyaz edildi.

Duanın akabinde eylem için Ulu Cami meydanında toplanıldı. Katılımcıların “Siyonist Kuşatmayı Kıran Aksa Tufanına Bin Selam” ve “Yürü Kardeşim Ayaklarına Bir Kudüs Gücü Gelsin” yazılı pankartlar taşıdığı eylemim sunumunu Özgür-Der Diyarbakır Şube Başkanı Murat Koç yaptı.

Murat Koç, Filistinli mücahitlerin önceki gün sabah saat 6 sularında, bu saatlerde başlattığı Aksa Tufanı operasyonunu selamlamak ve kardeşlerimize dualarda bulunmak için toplanıldığını ifade etti. Ümmetin başını dik tutan, yüzünü ağartan kardeşlerimize her türlü desteği sunmak için hazır olduğumuzu vurgulayarak sözü basın açıklamasını yapmak üzere Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Tekdemir’e verdi.

Ramazan Tekdemir basın açıklamasında “Yüz yıla yakın süredir İslam topraklarını işgal ederek, kadın, yaşlı, çocuk demeden katlederek, habis bir kanser gibi büyüyen Siyonist rejim, dün sabah pervasız eylemlerinin karşılığını, mutlak başarıya ulaşan Aksa Tufanı operasyonu ile acı acı tecrübe etmiş oldu. Bir kere daha bugünü bizlere bahşeden Allah’a hamdediyoruz!” ifadelerinde bulundu.

Katılımcıların tekbirler ve “Aksa Tufanı Onurumuzdur!”, “Müslüman Zulme Boyun Eğmez!”, “Hamas’a Selam Direnişe Selam!”, “Katil İsrail Filistin’den Defol!” sloganlarıyla eşlik ettiği basın açıklaması direnişçiler ve şehitlerimizin selamlanmasının ardından sona erdi.

Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları tarafından yapılan basın açıklamasının tam metnini sizlerle paylaşıyoruz:

SİYONİST KUŞATMAYI KIRAN AKSA TUFANINA BİN SELAM!

İlk günden beri Siyonist işgale karşı mücadele eden Filistin halkının meşru direnişinin yanında olan biz Diyarbakırlı Müslümanlar, dün başlayan Aksa Tufanı harekâtını selamlıyor, kardeşlerimizin muzaffer olması için Rabbimizden yardım diliyoruz.

Yüz yıla yakın süredir İslam topraklarını işgal ederek, kadın, yaşlı, çocuk demeden katlederek, habis bir kanser gibi büyüyen Siyonist rejim, dün sabah pervasız eylemlerinin karşılığını, mutlak başarıya ulaşan Aksa Tufanı operasyonu ile acı acı tecrübe etmiş oldu. Bir kere daha bu günü bizlere bahşeden Allah’a hamdediyoruz!

Bunca zamandır bu meydanlarda İsrail’in zulümlerini tel’in için toplandık, zalimlere karşı nefretimizi haykırdık. Kardeşlerimizin acısını yüreğimizde hissederek duaya durduk, kıyama kalktık.

Fakat bugün başka!

İşte bugün büyük bir sevinçle, Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden yolda elde edilen bu büyük başarıyı kutlamak, Filistinli kardeşlerimizle ve mücahidlerle omuz omuza olduğumuzu haykırmak için buradayız!

1947’den beri soykırım planı çerçevesinde sistematik katliamlara uğratılarak milyonlarcası yurtlarından sürülen, kamplarda yaşam mücadelesi veren, yüksek güvenlikli hapishanelerden farksız olan Batı Şeria ve Gazze’de açlık, yoksulluk ve yoksunlukla boğuşmaya mahkûm edilen Filistinli kardeşlerimizin direnişi haklı, meşru ve insanidir.  Her gün en az birkaç kişi, her yıl yüzlerce Filistinli, Siyonist asker ya da yerleşimcilerin kurşunlarına hedef olurken, tüm dünyanın gözü önünde Mescid-i Aksa’nın kapıları Müslümanlara kapatılırken, Siyonist işgal gün be gün derinleşirken mazlum Filistin halkının direnmesinden, izzetli biçimde zulme karşı çıkmasından daha doğal ne olabilir ki!

Siyonist rejim her gün Filistin’in topraklarını silahlı yerleşimcilerinin işgaline açarak işgali genişletmekte, Kudüs’te Filistinlilerin evlerini işyerlerini yıkmakta, Mescid-i Aksa’ya saldırmakta, çevresi mübarek kılınan Kudüs’ü kan gölüne çevirmektedir.

16 yıldır boykot altında tutulan iki milyonu aşkın insanın yaşadığı Gazze’ye ilaç girişi yasaklanmakta, rejimin saldırılarında yıkılan evlerin yapılması için gereken inşaat malzemelerinin girişine izin verilmemektedir. Bir insani trajedinin yaşandığı Gazze’de iki milyonu aşkın nüfus maalesef hastane, okul, elektrik, sağlıklı içme suyu gibi gereksinimlerden yoksun yaşamaktadır. İnsanca yaşamı mümkün kılacak hiçbir şeyin olmadığı Gazze’de her şeyden öte işgalci güçlerin saldırıları nedeniyle can güvenliği bulunmamaktadır.

ABD başkanlarının işgalci siyonistlerin güvenliğini merkeze alan, Filistinlileri ebediyen yurtlarından sürmeyi hedefleyen, 'Yüzyılın Anlaşması' adını verdikleri plan çerçevesinde Emperyalist güçlerin askeri, mali ve diplomatik destekle şımarttığı Siyonist işgal rejimi Birleşmiş Milletler kararlarına uymamakta, uluslararası hukuku hiçe saymakta, işgal ve sömürü politikasını  derinleştirmektedir.

İşledikleri sistematik katliam/soykırım ve savaş suçları nedeniyle yöneticileri Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanması gereken işgal rejiminin en büyük dayanağı kuşkusuz uluslararası toplumun sessizliği ve tepkisizliğidir. Bu yönüyle Filistin’in işgali sorunu dünya halkları için insani ve ahlaki bir sınavdır. Hal böyle iken işgal rejiminin insanlık dışı boykot, sürgün, katliam ve şiddetine sessiz kalırken Filistin halkının meşru savunmasını terör olarak damgalayan bilindik bir çifte standart ve ikiyüzlülükle karşı karşıyayız.  Filistin topraklarının nasıl talan edildiğine bütün dünya şahitken gerçeklerin üstünü örtmek isteyenler işgal çetesinin zulmünü görünmez kılma peşindeler. Filistin’deki kardeşlerimiz ise Aksa Tufanı ile Siyonizmin kalbine bir hançer saplayarak bu planları alt üst etmiştir. Filistin’e sırtını dönen, Siyonist çeteyle hizalanan herkese bir cevaptır aslında Aksa Tufanı.

Dünyayı zulüm kulelerinden tahakküm ile yöneten kafirlere karşı bir avuç mücahid, bugün bir kere daha; arzın yegâne ve mutlak sahibinin Cenâb-ı Allah olduğunu hatırlatmış, delinemez, geçilemez, yapılamaz denilen ne varsa hepsini yapmıştır. Milyarlarca dolar harcanan sistemler, uydular, istihbarat ağları, silahlar ve hepsinden önemlisi yenilmezlik algısı yerle yeksan olmuştur. Bu halk dünyanın tüm sessizliğine ve adaletsizliğine rağmen asla teslim olmayacağını bir kez daha göstermiştir. Aynı zamanda bu operasyon Müslümanların bir geri çekilişte veyahut her zaman savunma pozisyonunda olduğu algısına karşı çok sağlam bir cevap olmuştur.

Kardeş Filistin halkının ve Hamas’ın siyonist işgal rejimine yönelik başlattığı haklı direnişi ve meşru mücadelesini destekliyor, aksa tufanının bağımsız Filistin ve özgür Kudüsün yolunu açmasını yüce mevlamızdan niyaz ediyoruz.

Düşmanın zelil olduğu günleri bizlere gösteren Allah’a binlerce hamd olsun!

Müslümanların izzetini tutup kaldıran Allah’a esmâsı adedince hamdolsun!

Çiğnenen kutsallarımızı yücelten Allah’a yarattıkları adedince hamdolsun!

Selam olsun, Allah’a verdiği söze sadık kalanlara!

Selam olsun, azimleriyle düşmanı hezimete uğratanlara!

Selam olsun, bir volkan olup işgale karşı patlayanlara!

Selam olsun, hiçbir kaybın korkutamadığı yiğitlere!

Selam olsun, İzzeddin Kassam’a, Şeyh Ahmed Yasin’e, Abdülaziz Rantisi’ye!

Selam olsun, Yahya Ayyaş’a, Muhammed Durra’ya!

Selam olsun, Kudüs’e, Ramallah’a, el Halil’e!

Selam olsun, Gazze’ye, Nablus’a, Cenin’e!

Ve binler selam olsun, ümmetin onurunu kurtaran HAMAS’a!

1-295.jpg

2-310.jpg

3-230.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler