Diyarbakır’da "Çocuk ve Allah" semineri

Diyarbakır’da "Çocuk ve Allah" semineri

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi'nin Özgür Çocuk Kulübü, etkinlikler kapsamında çocuklara yönelik "Çocuk ve Allah" başlıklı bir seminer düzenledi.

Diyarbakır Özgür Çocuk Kulübü, etkinlikler kapsamında çocuklara yönelik bir seminer düzenledi. "Çocuk ve Allah" konusunun işlendiği semineri Nureddin Yargıcı Özgür Çocuk Kulübü eğitim binasında sundu.

Nurettin Yargıcı konuşmasına cennetin güzelliklerini anlatarak başladı. Her çocuğun rahatlıkla tırmanabileceği ağaçlarla, ılık sularıyla üşütmeyen, boğulma tehlikesi olmayan kocaman havuzlarla; sınırsız yiyecek, giyecek ve oyuncaklarla dolu bu diyara gitmek ister misiniz? Sorusuna aldığı coşkulu "evet" cevabıyla konuşmasına devam eden Yargıcı, bu eşsiz güzelliklere sahip diyarın yaratıcısı olan Allah'tan ve onun özelliklerinden söz etti. O'nun merhamet özelliğine ve insana duyduğu sevgiye dikkat çeken Yargıcı, konuşmasının devamında insanın yaratılışı, şeytanın "Adem dedemiz"den beri insanlara olan düşmanlığı ve onları cennetten mahrum etme isteği konularına kısaca değindi. Yargıcı, "Bizler bu dünyada gurbetteyiz. Zorluklarla dolu bu dünya, imtihan edildiğimiz sürece kaldığımız geçici bir yerdir. Güzelliklerle dolu ebedi cennete kavuşmak istiyorsak Allah'ın sevmediği hareketlerden uzak durmalıyız." şeklinde konuştu.

Program, çocuklardan gelen soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler