Diyarbakır’daki Yoksul Çocuklara Kışlık Yardımı

Diyarbakır’daki Yoksul Çocuklara Kışlık Yardımı

Bilgi ve Erdem Vakfı ile Özgür-Der Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır’da çoğunluğu yetim öğrencilerden oluşan 250 ihtiyaç sahibi öğrenciyi kış öncesi giydirmeye başladı.

Kışın kendisini iyiden iyiye hissettirdiği Diyarbakır'da üşümesinler diye yoksul çocuklara kışlık yardımı yapılıyor.  Özgür-Der ile Bilgi ve Erdem Vakfı'nın ortak organizasyonuyla başlatılan kermes vb kampanyalarla toplanan yardımlar çoğunluğunu yetim çocukların oluşturduğu 250 ihtiyaç sahibi çocuğa ulaştırılmaya başlandı.  Özgür-Der Öğretmenler Komisyonu öğretmenlerinin önceden okullarda tespit ettikleri ihtiyaç sahibi öğrencilere mont, kazak, pantolon ve ayakkabıdan oluşan kışlık ihtiyaçları gönüllülerce dağıtılıyor.

Yardımlarla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Bilgi ve Erdem Vakfı Başkanı ve Özgür-Der Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Karaoğlu maddi durumu düşük öğrencilerin okuduğu okulların seçildiğini "Kışlık Giyim Kampanyası" kapsamında ilk etapta 250 çocuğu giydirmeye başladıklarını söyledi. Karaoğlu, çalışmalarda özellikle vakıflarının Bayan Komisyonunun fedakârca gayretlerine tanık olduklarını; çocuklarımızı bir anne şefkatiyle kucaklayıp elleriyle giydirmelerinin takdire şayan olduğunu ve güzel örneklikleri için kendilerine müteşekkir oldukların kaydetti.

Yemen ve Suriye'ye yardım çağrısı

Diyarbakır'daki yardım çalışmalarının yanı sıra Yemen ve Suriye'deki drama da dikkat çeken Karaoğlu, buralar için de duyarlılık çağrısında bulundu:

"Suriye'de ağırlaşan koşullar ve gıda ihtiyacı hat safhaya ulaştı. Hatta birçok yerde ekmek yapacak un bile bulunmuyor. Bu açıdan Özgür-Der'in başlaştığı "Bir Çuval Un da Sen Gönder" kampanyasına destek amaçlı Diyarbakır'da da çalışma başlattık. Yemen'de de açlık ve yoksulluktan çocuk ölümleri sayısı gelen haberlere göre hızla artıyor. Suriye'de olduğu gibi Yemen'de açlıktan salgın hastalıklar ve ölümler meydana geliyor. Yemen'deki bu durum kardeşleri olan biz müslümanlar tarafından görmezden gelinemez. Önümüzdeki günlerde Yemen için de bir yardım kampanyası başlatmayı planlıyoruz. Buradan tüm kardeşlerimizi ekmeğimizi, aşımızı paylaşmaya Yemen'deki kardeşlerimize de sahip çıkmaya çağırıyoruz."

1-108.jpg

2-145.jpg

3-114.jpg

4-092.jpg

7-046.jpg

duyuru-001.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler