Diyarbakırlı Çocuklar İçin Görkemli Açılış

Diyarbakırlı Çocuklar İçin Görkemli Açılış

Diyarbakır’da Özgür Çocuk Kulübü minikleri için dizayn edilen yeni bina, görkemli bir programla kapılarını çocuklara açtı. Yeni yerin açılışı ve yeni eğitim yılının başlaması dolayısıyla bir program organize edildi. Açılışta coşku doruktaydı.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi Çocuk Kulübü tarafından, dizayn edilen yeni bina ve önümüzdeki haftadan itibaren başlaması hedeflenen 2008–2009 Alternatif Eğitim sezonu için görkemli bir program yapıldı.

Çocuklar, öğretmen ve velilerine yönelik gerçekleştirilen program,  Özgür Çocuk Kulübünün geçmiş faaliyetlerinden örneklerin işlendiği sinevizyon gösterimiyle başladı.

Çocukların meraklı ve heyecanlı bakışlarla izlediği sinevizyon gösteriminin ardından,  miniklerden Dilşad Melikoğlu, boyundan büyük bir performans ortaya koyarak Kur'an-ı Kerim okudu. Hüseyin Demir ise mealini okuyarak ondan geri durmadı. 

Programda, Ekine Yürüyen Su Grubunun seslendirdiği söz ve besteleri kendilerine ait parçalarla coşku doruğa çıktı. Miniklerin okunan ezgilere eşlik ettikleri ve ezgiler eşliğinde minik yumruklarını zulmedenlere karşı havaya kaldırarak sıktıkları görüldü.

Kemalist Eğitim Sistemi Çocuklarımızı Fıtratlarından Azaklaştırıyor

Müzik dinletisinin ardından Özgür Çocuk Kulübü başkanı Leyla Akelma kısa bir konuşma yaptı.  Akelma, Özgür Çocuk Kulübünün yeni dönem çalışmaları hakkında bilgi vererek, bu hedefi, "Kur'an-ı Kerim okuma, Allah ve Peygamber sevgisi kazandırmak, temel dinî bilgileri öğretmek, ahlakî alt yapı kazandırmak, aidiyetini kazandırmak,  kişisel ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak, yeteneklerini ortaya çıkarmak" olarak özetledi.

Çocukların hafta içi süresince Kemalist eğitimle öğütülmeye, kimlik ve fıtratlarından dolayısıyla bizlerden koparılmaya çalışıldığına dikkat çeken Akelma, bundan dolayı kulüp olarak büyük bir sorumluluğun altına girdiklerinin bilincinde olduklarını ve bu sorumluluğu velilerin desteğiyle de en iyi bir şekilde yerine getirmeye çalışacaklarını söyledi.

Program, yapılan meyve suyu ve pasta ikramı aile sona erdi.

Emin Altun / Haksöz-Haber

Önceki ve Sonraki Haberler