Diyarbakırlı Müslümanlar LGBTİ Sapkınlığına Geçit Vermedi!

Diyarbakırlı Müslümanlar LGBTİ Sapkınlığına Geçit Vermedi!

Diyarbakır’da HDK-LGBTİ işbirliğiyle gerçekleştirilmek istenen salon programı bölgedeki İslami kuruluşların tepkisi üzerine iptal edildi!

HAKSÖZ-HABER

HDK-LGBTİ işbirliği ve HDP ile Eğitim-Sen'in desteğiyle Diyarbakır'da gerçekleştirilmek istenen sapkın panelin ifşa olması üzerine İslami kuruluşlar dün bir basın açıklaması yaparak duruma tepki göstermişti.

İslami kuruluşlar, bölge halkının İslami değerlerine açık bir saldırı örneği olarak nitelendirdikleri bu sapkınca etkinliğin iptal edilmemesi durumunda kitlesel olarak tepki göstereceklerini ilan etmişlerdi.

Konuyla ilgili bugün öğlen namazını müteakip Sümer Camii önünde toplanan yüzlerce müslüman HDK-HDP-LGBTİ-Eğitimsen eliyle icra edilmek istenen ahlaksızlığa tepki gösterdi.

Aynı saatlerde Sümer Park'ta toplanan sapkınlık organizatörü cenah ile müslüman eylemcilerin bulunduğu Sümer Camii arasında yoğun güvenlik önlemleri alan emniyet birimleri iki alan arasında demir barikatlar kurdu.

"Amed İslam'dır, İslam Kalacak!"

Kadınıyla erkeğiyle Diyarbakır halkının yoğun ilgi ve katılımına sahne olan eylem Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Daha sonra eylemin sunuculuğunu yapan Özgür-Der üyesi Ömer Arslan'ın sapkınlığı organize eden cenahın bunu gerçekleştirmekten vazgeçtiğini duyurması üzerine coşkuyla tekbir çeken kitle "Amed İslam'dır, İslam Kalacak!" sloganı attı.

"Diyarbakır Peygamberler ve Sahabeler Şehridir! Bu Böyle Biline!" ve "Diyarbakır'da Sapkınlığa Geçit Vermeyeceğiz!" yazılı pankartların arkasında toplanan topluluk, "LGBTİ'lerle İlgili Yasal Düzenlemelere Hayır!", "Diyarbakır Zulme ve Sapkınlığa Teslim Olmayacak!", "Allah'ın Laneti LGBTİ'lerin Üzerine Olsun!", "HDK'nin Çözümü: Barış Yok, Huzur Yok, Ahlaksızlık Verelim!", "Kürdüz, Müslümanız; Bu Sapkınlığı Lanetliyoruz!", "Ahlaksızlık Özgürlük Değil Çürümedir!", "Welatê Me Amed, Serokê Me Muhammed!", "Îslam Doza Me, Exlaq Şîara Me ye!" yazılı dövizler taşıdı.

Eylemde İslami kuruluşlar adına açıklama yapan Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, yapılmak istenen LGBTİ etkinliğinin yanlış olduğu konusunda HDK ve bileşenlerine uyarıda bulunmak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Yaygınlaştırılmaya çalışılan bu düşüncenin cinsel istismardan da öte olduğunu belirten Memiş, "Son süreçte başta Diyarbakır'ın Sur ilçesi olmak üzere Kürt halkının yaşadığı mazlumiyet ortadadır. Çatışmaların şehirlere yayılması yüzünden yüzbinlerce insan, yaşadıkları yerlerden çıkmak zorunda kaldılar. Binlerce ev harap oldu. Çatışmalar halen de devam ediyor. Yaşanan bunca mağduriyetler ortadayken ve devam ederken HDK ne yapmak istiyor?" dedi.

Halkın yoğun desteği sonucu söz konusu etkinliğin gerçekleştirilemediğini vurgulayan Memiş, Kürtler can derdine düşmüş iken HDK, DBP ve bileşenlerinin LGBT derdine düştüklerini dile getirdi.

"Diyarbakır gibi bir yerde travestilerin hakları endişesi içindeler"

HDK ve türevlerinin cinsel istismar, cinsel sapıklık ve ruhi hastalıkları 'özgürlük' adı altında Kürtlere pazarlamaya çalışmaması konusunda uyarıda bulunan Memiş, şöyle konuştu:

"Bölgede bunca ölüm, göç, yıkım, kaos varken Diyarbakır gibi bir yerde travestilerin hakları endişesi içindeler. Siz, HDK ve bileşenleri! Sapkın LGBT düşüncesini Kürtler arasında asla meşrulaştıramayacaksınız. Kürtler Müslüman'dır ve peygamberler ve sahabeler şehri güzel Diyarbakır'da 'LGBTİ paneli' düzenlemek İslam'a düşmanlıktır. Kur'an'i değerlere hakarettir. Sizler bunu yaparak gelecekte kendi çocuklarınızın da, Allah muhafaza, bu hastalıklara müptela olmalarına sebep olacaksınız."

Dinlerine ve namuslarına bağlı bir halk olan Kürt halkına ihanet edilmesinden vazgeçilmesi gerektiğini ifade eden Memiş, bu tür iğrenç organizasyonlarla Kürtlerin değerlerinin kirletilmesine müsaade etmeyeceklerini kaydetti.

"Her şeyiniz yalan, her şeyiniz sahte"

Avrupa Birliği uyum yasaları çevresinde bu iğrençliğe yasal bir zemin oluşturma çabalarına, Müslümanlar olarak kayıtsız kalmayacaklarını belirten Memiş, "3 ayların başlamasından dolayı çatışmaların durması için çağrıda bulunmadınız mı? Bugün neden cinsel sapkınlık paneli düzenlemek istiyorsunuz? Siz her şeye siyaseten mi yaklaşıyorsunuz? Her şeyiniz yalan, her şeyiniz sahte. Kürtlerin İslam ile yoğrulmuş değerlerinin yozlaştırılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bugün burada yapılmakta olan bu rezil ve aşağılık organizasyonu ve tertipçilerini lanetliyoruz." ifadelerini kullandı.

img-20160410-wa0001.jpg

 

cfrjvr6wsaajcmg.jpg

cfrpa5zumaactem.jpg

cfrqcy7w8aeetjm.jpg

cfrqetbxiaetvjd.jpg

cfrrjtzwsae5ioy.jpg

img-20160410-wa0000.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler