Ece’den Özgür-Der’e Teşekkür Ziyareti

Ece’den Özgür-Der’e Teşekkür Ziyareti

Ece ve ailesi başörtüsü mücadelesinde kendilerini yalnız bırakmayan Özgür-Der Diyarbakır Şubesine teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Ece Nur ve ailesi, haklı mücadelelerinde kendilerine destek olan Özgür-Der'e teşekkür ederken, Yılmaz ise, onurlu duruşundan dolayı Ece'nin yanlarında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

Başörtü taktığı gerekçesiyle, Diyarbakır merkez Hamravat İlköğretim Okulundan Vali Nafız Kaya İlk Öğretim Okuluna sürgün edilen Ece Nur Özel ve ailesi, onurlu mücadelelerinde kendilerini yalnız bırakmayan Özgür-Der Diyarbakır Şubesi'ne teşekkür ziyaretinde bulundu.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesine gerçekleştirilen ziyarette, Ece Nur, başörtüsü taktığı gerekçesiyle uğradığı ayrımcılığı anlatarak, kendisine destek olan Özgür-Der'e Şube Başkanı Serdar Bülent Yılmaz şahsında teşekkür etti.

Hamravat İlköğretim Okulunda uğradığı ayrımcılık hakkında bilgi veren Ece, bu iknalara muhatap olacak, arkadaşlarından koparılacak, okulundan sürülecek ve bütün bu haksızlıkları hak edecek bir suç işlemediğini ifade ederek, olup bitenler hakkındaki şaşkınlığını dile getirdi.

Zorlu mücadelelerinde kendisine destek olan herkese Özgür-Der şahsında teşekkür eden Ece'ye başını neden örttüğü ve başörtüsünü çıkarmak isteyip istemediği soruldu. Ece Nur soruyu kararlı bir şekilde, "Başımı, Allah'ın emri olduğu için örttüm. Bu benim kendi tercihim. Bana herhangi bir baskı ve dayatma olmadı. Evde, başımı açmam ya da kapatmam noktasında herhangi bir müdahale ile karşılaşmadım. Başörtümle çok mutluyum. Onu, asla çıkarmam. Okumayı da çok seviyorum. Başörtümle okuluma devam etmek istiyorum" diye cevapladı.

Ece ve ailesine ziyaretleri için teşekkür eden Yılmaz ise, Ece Nur'u tebrik ederek ona kitap hediye etti. Ece'nin yüz binlerce başörtüsü mağdurunun simgesi haline geldiğini anımsatan Yılmaz, haklı ve onurlu mücadelesinde Ece Nur'un yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi.

Islah-Haber

Önceki ve Sonraki Haberler