Genç Kızlardan “Şehitleri Anma Etkinliği”

Genç Kızlardan “Şehitleri Anma Etkinliği”

Şehitler ayı olarak bilinen Şubat ayı dolayısıyla “Şehitleri Anma Etkinliği” şubat ayının son gününde Özgür-Der Diyarbakır Şubesi’nde düzenlendi. Özgür-Der Gençlik Kulübü kız öğrencilerinin hazırladıkları programda, “şehit olmadan önce şahit olma bilinci

Sunuculuğunu Hicret Çiftçioğlu'nun yaptığı program, şehidlerle ilgili slâyt gösterimi ile başladı. Hatice ve Sümeyye Bakır kardeşlerin okuduğu Kur'an-ı Kerim ve Meali dinleyicileri oldukça etkiledi.

Elif Tuğrul Şeyh Ahmed Yasin'in hayatı şehadeti ve örnekliğinden kesitler sundu. Ardından Meral Şanlı'nın okuduğu "Ümmetimin Suskunluğunu Sana Şikayet Ediyorum" şiiriyle "Bizden teslim olmamızı ve beyaz bayrak dikmemizi beklemeyin, çünkü biz bunu yapsak da öleceğimizi biliyoruz, bırakın savaşçı ruhuyla ölelim" sözleri tekrar hatırlatılarak şehadetin onurlu bir direniş olduğu vurgulandı.

Özgür-der Gençlik Kulübü Korosu'nun söylediği şehadet ezgileri konukların beğenisini topladı.

Ardından Zehra Bakır, Seyyid Kutub'un İslam yolunda karşılaştığı sıkıntılara karşı verdiği mücadeleden şehadete uzanan hayatını sundu.

Kevser Demir Cahit Zarifoğlu'nun "Daralan Vakitler" isimli şiirini coşkuyla paylaştı.

Hasan El-Benna'nın hayatını sunan Havva Erdem'in ardından Ayşenur Yaruk'un okuduğu Malcom-X şiiri salon tarafından ilgiyle dinlenildi.

Program, dinleyicilerin de katıldığı şehadet arzusunun dile getirildiği duayla sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler