Hak ve Halk Düşmanlığını Bırak Öyle Gel!

Hak ve Halk Düşmanlığını Bırak Öyle Gel!

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi, Güneydoğu turu kapsamında Diyarbakır’a giden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Diyarbakır ziyareti ve CHP’nin politikaları hakkında bir basın açıklaması yaptı

Basın açıklamasının metni:

Hak ve Halk Düşmanlığını Bırak Öyle Gel!

CHP lideri Deniz Baykal, Güneydoğu turu kapsamında bugün kentimizi ziyaret ediyor. Yüzde iki oy aldığı Diyarbakır'a, Kürt ve İslam düşmanlığı üzerine kurulu politikaları ve anlayışları terk etmeden gelen Baykal ve partisi CHP'yi protesto ediyoruz.

Bölge halkının Müslüman ve Kürt olmak gibi iki temel aidiyeti vardır. Kürt halkı bu aidiyetlerini kısıtlamak veya yok etmek isteyen kesimleri asla affetmeyecektir. Bu kesimlerin başında gelen ve seksen beş yıllık temsilcisi olan CHP'yi ve Baykal'ı bu halk bu kentte görmek istemiyor. Ziyaretin reklam anonslarını Kürtçe şarkılarla yaparak, Kürtçeyi de politikalarına alet eden CHP, daha birkaç gün önce Mecliste Kürtçe yayınla ilgili düzenlemeye MHP ile birlikte karşı çıkmışken hangi yüzle ve ne gibi beklentilerle bölgemizi ve kentimizi ziyarete geliyor?

Biliyoruz ki halk ve hak düşmanlığının, cuntacılığın, tasfiyeciliğin odağı olan CHP'nin felsefesi ayrımcılık üzerine kurulmuştur. 6 ok felsefesi halkın bu güne kadar benimsemediği ve her biri halk için birçok baskı ve zulme dönüşen totaliter ilkeleri temsil etmektedir. Her biri ayrı ayrı kimliğimizi ve haklarımızı inkâr ediyor. Türkiye'de bugün yaşanan sorunların neredeyse hepsinin temelinde CHP imzası olduğunu unutmuş değiliz. Ulusçuluğun, faşizmin, totaliterliğin, laik ve ırkçı zulmün mimarı CHP'dir. Müslüman halka Önder Sav rezaletinden dolayı taptaze bir özür borcu olan CHP, hiçbir nedamet belirtisi göstermediği halde dindar Kürt halkını bu kez hangi yalanlarla kandırmayı planlıyor? 6 okun bizde bıraktığı acı izleri silmeye gelmediğine göre Baykal bu kez neyi istismar etmeye geliyor; dinimizi mi, dilimizi mi?

Oluşturulan suni ambiyanslarla olmayan ilgiyi varmış gibi gösterme çabası, herkesi kör alemi sağır sanmaktan başka bir şey değildir. Bu halk CHP'ye hak ettiği değeri yüzde iki oyla fazlasıyla vermiştir. Daha fazlasını istiyorsa tek parti iktidarı döneminde bölgemizde döktüğü oluk oluk kanın hesabını vermeli; bu halktan özür dilemelidir. Tasfiyecilikten, halk ve hak düşmanlığından vazgeçmelidir.

Diyarbakır Büyükşehir belediye başkanı Osman Baydemir başbakan Tayyip Erdoğan'a gösterdiği tepkiyi daha şiddetli bir şekilde Deniz Baykal'a da göstermelidir. CHP'nin hiçbir toplantısına katılmamalı, Baykal'ı boykot etmelidir. Kürt halkının haklı taleplerini CHP'nin faşist solculuğu içine taşıma yanlışına düşülmemelidir.

İslam ve Kürt kimliğine saldıran bir partiyi ve onun başkanını kentimizde istemiyoruz. Buradan CHP ve Baykal'a sesleniyoruz: Şehrimize gelme Baykal! Sana bu kentte ekmek yok; buralara gelip topraklarımızı kirletme Baykal!

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi

Önceki ve Sonraki Haberler