İlköğretim Öğrencilerinden Şiir Yarışması

İlköğretim Öğrencilerinden Şiir Yarışması

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi, ilköğretim 7 ve 8. sınıf öğrenciler arasında “Peygamber Efendimiz” konulu şiir yarışması düzenledi.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi, ilköğretim öğrencilerine yönelik bir şiir etkinliği düzenledi. İlköğretim 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler ve öğretmenleri hazır bulundu.

Özgür-Der Çocuk Kulübü'nde gerçekleştirilen program, yemek ikramıyla başladı. Yemeyin ardından,   "Peygamber Efendimiz" konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin açıklanmasına geçildi.

Yarışmaya toplam 20 öğrenci katıldı. Jüri heyeti kendilerine verilen 20 şiir arasında 3 şiiri dereceye girmeye layık gördü. Yarışmada 7.sınıf öğrencisi Cafer Erdem "Öyle Çok İstiyorum Ki" şiiriyle birinciliğe, 6.sınıf öğrencisi Yasir Yokuş "Peygambere Sevgi" adlı şiiriyle ikinciliğe, 7.sınıf öğrencisi Osman Atlı "Peygamberimizi İstiyoruz" şiiriyle ise üçüncülüğe layık görüldü

Yarışmada dereceye giren öğrenciler, ödüllerini İkram Filiz'den aldılar.

Programda, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ardından film gösterimine geçildi.  "Madagaskar" adlı çizgi filmin öğrenciler tarafından büyük bir heyecanla izlendiği görüldü.

Film gösterimin ardından program sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler