Memur-Sen’den Özgür-Der'e Destek Ziyareti

Memur-Sen’den Özgür-Der'e Destek Ziyareti

İstanbul Valiliği’nin ihbar ve şikayeti ile Fatih Cumhuriyet savcılığı tarafından Özgür-Der hakkında kapatma istemi ile açılan davaya tepkiler devam ediyor.

Memur-Sen ve birleşenleri; Toç-Bir-Sen, Eğitim-Bir-Sen, Büro-Memur-Sen, Enerji-Bir-Sen, Bayındır-Memur-Sen'in de aralarında bulunduğu dernek yöneticileri, hakkında kapatılma davası açılan Özgür-Der'e destek ziyaretinde bulundu.

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi'ne gerçekleştirilen ziyarette Memur-Sen adına Yasin Yıldız, açılan kapatma davasının sistemin yasakçı ve tek tipçi özelliğini bir kez daha gösterdiğini ifade ederek Özgür-Der Diyarbakır Şubesi şahsında Özgür-Der'in sonuna kadar yanında olduklarını kaydetti. Samimi bir dayanışmaya sahne olan ziyarette ayrıca, davanın birbirimizle dayanışmamızı zorunlu hale getirdiği vurgulanarak, Özgür-Der hakkında açılan davanın diğer kurumları da kapsayabileceği dolayısıyla Memur-Sen ve birleşenleri olarak bu bilinçle bu davayı yakından takip ettiklerini kaydettiler.

Özgür-Der Diyarbakır Şube Başkanı Serdar Bülent Yılmaz da kendilerine destek ziyaretinde bulunan Memur-Sen ve birleşenlerine teşekkür etti. Yılmaz, açılan davanın seyri hakkında bilgi vererek, Müslümanlar olarak davayı imkâna çevirmek için çalışmalar içerisinde olduklarını ve davanın hiçbir şekilde kendilerini yıldıramayacağını belirtti.

İstanbul Valiliğince "İnancımızın ve Kimliğimizin Aşağılandığı, Resmi İdeolojinin Dayatıldığı Törenlere Tavır Alalım!" çağrısı gerekçe gösterilerek kapatma davası açılmış, Özgür-Der de açılan kapatma davası üzerine bir basın açıklaması yaparak, mücadele kararlılığını ortaya koymuştu.

Islah-Haber

Önceki ve Sonraki Haberler