ÖZCOŞAR: Hamas siyonizmin ezberini bozdu

ÖZCOŞAR: Hamas siyonizmin ezberini bozdu

Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Siyonizmin Ezberini Bozmak konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansın konuğu Mardin Artuklu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar idi.

Kur'an tilaveti ile başlayan konferansta sözü alan Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, 7 Ekim Aksa Tufanı üzerine etraflı ve dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu. 

"Hamas çok da anormal bir durum söz konusu değilken 7 Ekim operasyonunu neden gerçekleştirdi" sorunun çok fazla sorulduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Özcoşar, bu sorunun iyi yanıtlanması ve üzerinde dikkatle durulması gerektiğini belirtti. 

Siyonizm düşüncesinin eşkinazi Yahudilerinin ürettiği bir düşünce olduğunu belirten Özcoşar konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Siyonizm uzunca bir süredir  oldukça sinsi çalışmalarla gerek bir devlet olarak kendisini gerekse de işgallerini meşrulaştıracak ve kendisine yönelik aktif tepkileri bertaraf edecek bir dizi akademik faaliyette bulunmakta. Kürt Yahudiler, türk Yahudiler, veya İzmir Yahudileri, Diyarbakır Yahudileri şeklinde tez ve doktora çalışmaları yaptırarak Siyonizme kılıf bulmakta. Aynı şekilde Mısır, Fas, Tunus, BEA gibi ülkeler ile yaptığı anlaşmalar ile ve aynı zamanda  yapay zeka şirketlerine yönelik ortaklıklarıyla İsrail Ortadoğu'da kendini meşru bir ülke pozisyonuna getirdi." 

İsrail'in İslam dünyasındaki birçok ülke ile yaptığı derin anlaşma ve işbirliği ile Hamas yöneticilerinin neredeyse gittiği her havaalanından içeri alınmadığını ifade eden Özcoşar, İsrail'in İslam coğrafyasında giderek meşru bir zemine ulaştığını belirtti. 

AKSA TUFANI YERİNDE VE ZAMANINDA YAPILMIŞ BAŞARILI BİR OPERASYONDUR 

Hamas'ın İsrail'in giderek artan nüfuzu ve meşruiyetini bozmaya ve İslam dünyasındaki uyuşukluğu giderme adına 7 Ekim Aksa Tufanını gerçekleştirdiğini ifade eden Özcoşar şunları söyledi : 

" Hamas 7 Ekim operasyonu ile siyonist ilerleyişi durdurmuştur. İsrail'in giderek artan meşruiyetini bozmuştur. İslam dünyasını uyandırmıştır. Bu anlamda Aksa Tufanı operasyonu yerinde ve zamanında yapılmış başarılı bir operasyondur." Dedi. 

ÖLELİM, YOK OLALIM AMA TÜM DÜNYA UYANSIN!

Hamas'ın dinamik ve efsanevi bir direniş örnekliği ortaya koyduğunu vurgulayan Özcoşar, Hamas'ın sıfır beklenti ile ve büyük bedeller vermeye göze alarak bu operasyonu gerçekleştirdiğini belirtti. 

Özcoşar, " Hamas da Gazze halkı da büyük bir bedel ödedi. Direnişiyle, halkıyla Gazze'nin,  adeta ölelim yok olalım ama tüm dünya uyansın bilinciyle hareket ettiğini görüyoruz. Hassaten ifade etmek gerekir ki Hamas 2006 dan bu yana iktidarda ve iktidara geldiği günden bu yana Gazze halkına yönelik toplumsal bir eğitime başladı. Yıllarca milyonlarca insanı Kurani bir eğitimden geçirdi. Gazze halkını çok farklı bir imanı noktaya taşıdı. Ashabtan tablolar görüyoruz resmen. Müthiş bir iman ve müthiş bir toplumsal teslimiyete şahitlik ediyoruz." Dedi. 

GAZZE CİHADI TÜM DÜNYADA VİCDANLARI UYANDIRDI 

İsrail'in 7 ekimden önceki meşru zemine hiçbir şekilde dönmeyeceğini belirten Özcoşar, 7 ekimin tarihi bir olay olduğunu ilerleyen zamanın bize daha net bir şekilde göstereceğini ve Siyonizmin sonunun başlangıcı olacağını göreceğimizi vurguladı. 

Tüm dünyada vicdan sahiplerinin uyandığını, Gazze lehine ve Siyonizm aleyhine büyük bir kamuoyunun oluştuğunu belirten Özcosar, son olarak : 

" Hamas oyunu bozdu. Siyonist ilerleyişi durdurdu. Büyük bir bedel ödüyorlar. Aynı şekilde büyük bir direniş, iman ve teslimiyet örneği ortaya koyuyorlar. Ve unutmayalım ki Hamas bizlere Müslümanlar olarak yeniden irtibatımızı elde etme fırsatı sunuyor." dedi.

a-029.jpgb-029.jpgc-024.jpgd-021.jpge-011.jpgf-010.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler