Özgür-Der Gençleri Yemekte Buluştu

Özgür-Der Gençleri Yemekte Buluştu

Özgür-Der, tanışmak, kaynaşmak ve derslerine yardımcı olmak amacıyla gençleri yemekte buluşturdu. Özgür-Der Selahattin Eyyubi Konferans Salonu'nda verilen yemekte, İshak Şimşek, gençlerle sohbet ederek onlara "İslam'da Tebliğin Önemi" konulu bir seminer s

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi Eğitim Komisyonu, tanışmak, kaynaşmak ve derslerine yardımcı olmak amacıyla gençleri, yemekte buluşturdu.

Özgür-Der Selahattin Eyyubi Konferans Salonu'nda verilen yemekte, İshak Şimşek, gençlerle sohbet ederek onlara "İslam'da Tebliğin Önemi" konulu bir seminer sundu.

Yemek davetiyesini iyi değerlendiren gençler, yemekten önce akşam namazını cemaatle kılarak, dua ettiler. Ardından beraber yemek yenildi. Yemekten sonra, gençlerden İbrahim Can'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim'in Yahya Melikoğlu mealini okudu. Yusuf Yargıcı ise "İslam'da Tebliğin Önemi"ni ortaya koyan hadisleri kardeşleriyle paylaştı.

100'den fazla öğrencinin katıldığı yemekli gecede, Yılmaz Aslan'ın selamlama konuşmasının ardından İshak Şimşek "İslam'da Tebliğin Önemi" konulu bir sunum yaptı. Dünya hayatı ve bu hayattaki imtihan bilinci üzerinde durarak konuşmasına başlayan Şimşek, bu imtihanın zor olduğunu, bu zorluk oranında da mükâfatının büyük olduğunu belirterek, gençleri bu büyük mükâfata ulaşmak için gayret sarf etmeye çağırdı. Bu bağlamda, "Müslüman olmak yılın bir ayında, ayın bazı günlerinde, günün birkaç saatinde değil hayatın her anında iman ile yaşamaktır" diyen Şimşek, hayatlarının bu dönemini iyi değerlendirmeleri hususunda gençleri uyardı.

"İslam'da Tebliğin Önemli" olduğunun altını çizen Şimşek, bunu Asr suresinin anlamı özerinde yoğunlaşarak açtı ve kurtuluşun yolunu "Müslüman olarak yaşamak, insanlara hakkı ve sabrı tavsiye etmek" olarak özetledi.

Müslüman gençliğin amacı özerinde de duran Şimşek, "İslam, hayatımızın her alanına hitap etmektedir. Bizler, İslami kimliğimizden ödün vermeden okula ve dershanelere gitmeliyiz. Okullar hayatımızı kuşatmamalı. Bizler, okulda, dershanede, hayatın her alanına İslam'ı yaymak ve Allah rızası kazanmak için uğraşmalıyız" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler