Özgür-Der olağan istişaresi Diyarbakır’da başladı

Özgür-Der olağan istişaresi Diyarbakır’da başladı

Özgür-Der Olağan Genel İstişaresi geniş katılımla Diyarbakır’da gerçekleşiyor.

Özgür-Der’in 2021 yılı olağan genel istişaresi Diyarbakır Özgür-Der’in ev sahipliğinde geniş bir katılımla başladı.

Türkiye’nin birçok şehrinden bir araya gelen Özgür-Der ailesi iki gün boyunca çeşitli başlıklarda fikir alışverişinde bulunacak.

Durum değerlendirmesi, yapısal sorunlar, sorumluluklar gibi başlıkların ele alınacağı oturumlarda farklı Özgür-Der şubelerinden Şefik Sevim, Erdal Eker gibi isimlerin sunumları olacak.

Açılış konuşmasında Diyarbakır Özgür-Der Başkanı Murat Koç salgın önlemlerinin yoğun olduğu iki yıllık süreçte herkesin birbirine uzak kaldığını hatırlatarak istişarenin bu anlamda ciddi bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

İlk sunumda Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya da pandemi sürecinde önemli kayıplar yaşandığını hatırlatarak rahmet temennisinde bulundu.

İnsanların birbirine muhtaç olduğunun altını çizen Kaya herkesin birbirine yardım etmesi, birbirini geliştirmesi ve arındırması gerektiğini vurguladı.

“En temelde İslami kimliği ön planda tutan Müslümanlar olarak bir aradayız.” diyen Kaya, hayat içerisinde Müslümanların kimlikleri üzerine cahili gölgeler düştüğünü ve istişarenin bunun önüne geçtiğini anlattı.

Kaya, Müslümanların yanlışta ısrar etmemesi gerektiğini ve varsa gördükleri hatalara karşı usulüne uygun olarak hakkı ve sabrı tavsiye etme çerçevesinde muhakkak uyarılarda bulunması gerektiğinin altını çizdi.

İstişare programına Özgür-Der dışında farklı şehirlerden çeşitli kardeş dernek ve vakıflar da katılım sağlıyor.

 

1-030.jpeg

5-003.jpeg

3-004.jpeg

6-001.jpeg

8-005.jpeg

7-005.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler