Özgür-Der olağan istişaresi sona erdi

Özgür-Der olağan istişaresi sona erdi

Diyarbakır Özgür-Der ev sahipliğinde yapılan programda pek çok başlık konuşuldu.

Özgür-Der’in 2021 yılı olağan genel istişaresi yapılan yedi oturumun ardından son buldu.

Diyarbakır Özgür-Der’in ev sahipliğinde gerçekleştirlen programda derneğin işleyişi, etkinlikler, yayın faaliyetleri, İslami camia ile ilişkiler, hedefler, davet ve tebliğ çalışmaları, Türkiye ve İslam coğrafyasındaki güncel meseleler gibi pek çok başlık ele alındı.

Oturumlarda Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, Özgür-Der Genel Sekreteri Musa Üzer, Özgür-Der Muş Temsilcisi Erdal Eker, Haksöz Dergisi Yazarı Şefik Sevim, İzmir Özgür-Der Başkanı Nurcan Büyük, Bilgi ve Erdem Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yavuz Karaoğlu ve Özgür-Der Kahramanmaraş Temsilcisi Celal Kurşun birer sunum yaptı.

İstişare Divanında Ramazan Çelikal, Mehmet Deniz, Hasip Yokuş, Özgür Eryiğit, Mehmet Ali Kaçmaz ve Ümit Kudbay yer aldı.

Türkiye’nin birçok kentinden geniş bir katılımla gerçekleşen istişare boyunca katılımcılar fikir alışverişinde bulundu.

İstişare programına Özgür-Der dışında irtibat içinde bulunulan farklı şehirlerden çeşitli dernek ve vakıflar da katılım sağladı.

Birinci gün Bilgi ve Erdem Vakfı Başkanı Nurettin Yargıcı’nın Kur’an tilaveti ve meali ile başlayan program yine Yargıcı’nın duası ve çekilen aile fotoğrafının ardından program sona erdi.

ozgurder2021-9.jpg

ozgurder2021-1.jpg

ozgurder2021-2.jpg

ozgurder2021-3.jpg

ozgurder2021-4.jpg

ozgurder2021-5.jpg

ozgurder2021-6.jpg

ozgurder2021-7.jpg

ozgurder2021-8.jpg

ozgurder2021-10.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler