Özgür-Der’den Ehider ve Mustazafder’e Ziyaret

Özgür-Der’den Ehider ve Mustazafder’e Ziyaret

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi heyeti, 25 Şubat günü saldırıya uğrayan Mustazafder ile Ehider'e ziyarette bulunarak geçmiş olsun olsun dileklerini ilettiler.

Diyarbakır'da DTP tarafından 25 Şubat 2008 tarihinde düzenlenen kitlesel açıklama sonrası dağılan kalabalığın Gürsel Caddesi üzerindeki bazı işyerlerinin yanı sıra Mustazaf-Der Diyarbakır Şubesi ile Ehider Selahaddin Eyyubi Okuma Salonunu taşlaması üzerine Özgür-Der Diyarbakır şubesi saldırıya uğrayan kurumlara bir geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Serdar Bülent Yılmaz, Metin Demir ve Çelebi Bozan'dan oluşan Özgür-Der heyeti İlk olarak Mustazaf-Der'in saldırıya uğrayan Diyarbakır Şubesine ziyarette bulundu. Mustazaf-Der genel başkanı Av. Hüseyin Yılmaz tarafından kabul edilen heyet geçmiş olsun dileklerini iletilerek, bu tarz saldırıların bir provokasyon olduğu, buna karşı uyanık olunması gerektiği ve çatışmacı bir dilden kaçınılmasının önemi vurgulandı.  Olayı kınayan heyet mitingi düzenleyenlerden bu hususta hala bir açıklama beklendiğini ifade ederek sağduyu ve mutedil açıklamaların olası provokasyonların önüne geçeceğinin altını çizdi.

Mustazaf-Der başkanı Hüseyin Yılmaz ise, bu olayın bölgede çeşitli kesimlerce yürütülen İslami çalışmalardan rahatsız olanlar tarafından medya üzerinden yapılan sorumsuz açıklamaların sonucu gerçekleştiğini ve bu sorumsuzluktan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti. Yılmaz, DTP kanadından olayla ilgili olarak kendilerine şifahi üzüntülerini bildirdiklerini ancak bunun yetersiz olduğunu kendi kamuoyuna da bunu açıklamalarını beklediklerini ifade etti. Yılmaz'ın Özgür-Der heyetine duyarlılığından dolayı teşekkür etmesinin ardından Özgür-Der heyeti Ehider Selahaddin Eyyubi Okuma Salonuna geçti. Kurum müdürüyle yapılan görüşmede de benzer şekilde sağduyunun hâkim olması gerektiğinin altı çizildi. Eğitime önemin vurgulandığı görüşme dayanışma dilekleriyle son buldu.

Emin Altun-Haksöz Haber Diyarbakır

Önceki ve Sonraki Haberler