Rusya'nın Halep'teki Katliamları Diyarbakır'da Protesto Edildi

Rusya'nın Halep'teki Katliamları Diyarbakır'da Protesto Edildi

Suriye halkını katleden emperyalist ve yerli işbirlikçilerinin son dönemlerde soykırım seviyesine varan Halep saldırıları Diyarbakır’da protesto edildi.

Yüz binlerce mazlumun katili diktatör Esed rejimi ile yaptığı askeri yığınak ve hava bombardımanıyla destek veren Rusya, Halep özelinden yaptıkları katliamlar nedeniyle Diyarbakır'da lanetlendi.

Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Halep özelinden katliama uğrayan Suriye halkına destek verildi, dualar edildi, Rus ve rejim lanetlendi.

Ofis AZC Plaza önünde gerçekleşen eylemi Mehmet Deniz yönetti. Kısa bir giriş konuşması yapan Deniz, Müslüman halkların uyanış sürecinin başladığı ve Mısır'da İhvan-ı Müslimin üzerinden başarıya ulaştığını ancak emperyalist dünyanın bundan rahatsız olduğu için darbeyi desteklediğini belirtti. Eli kanlı bir diktatörlük ile  prangalanan Suriye halkının da devrim sürecini durdurmak için birleşen emperyalizmin, Suriye halkına katliam üstüne katliam yaptığını söyledi.

"Katil Rusya Suriye'den Defol" pankartının açıldığı eylemde; "Bugün Halep Yanıyor Yarın Zulmedenler Yanacak", "Halep Yanıyor Dünya Susuyor", "Susma! Öfkeni Bileyle Zalimleri Lanetle!" dövizleri taşındı. Kitle sık sık tekbir çekerken, "Suriye Halkı Yalnız Değildir!", "Kahrolsun Küresel Emperyalizm", "Yaşasın Suriye Direnişimiz", "Üzülme Gevşeme Allah Bizimle" sloganları atıldı.

Basın açıklamasını Diyarbakır İslami Sivil Toplum Kuruluşları İcra Kurulu üyesi Ferzende Laleokudu. Avrupa, Amerika ve Rusya'nın sözkonusu Müslümanlar ve İslam dünyası olunca aynı çizgide buluştuklarını kaydeden Lale, Müslümanların uyanış sürecinin başladığını belirtti.

3-(1).jpg

Ferzende Lale'nin okuduğu açıklama metni:

Emperyalist Rusya Ve İşbirlikçi Hainler Suriye'den Defolun!

Bismillahirrahmanirrahim

Değerli kardeşlerimiz,

Bugün bir kez daha İslam beldesi olan Suriye'den yükselen feryadın acısını hissederek burada toplanmış bulunmaktayız. Bilindiği gibi zâlim Esed'in katliamlari çocuk, yaşlı, kadın, erkek demeden devam etmektedir. Ona destek veren Emperyalist güçler de Müslüman kanına büyük bir iştahla dadanmış ve Müslümanların cesetleri üzerinden kendilerince güç  gösterisi yapmaya devam etmektedirler. İslam coğrafyasının kadim düşmanları olan ikiyüzlü Avrupa, büyük şeytan Amerika ve barbar Rusya, söz konusu Müslümanlar ve İslam coğrafyası olunca hemen birleşip kurdukları fitne tezgâhlarıyla Müslümanların uyanışını boğmaya ve Müslümanları kargaşanın ve kaosun girdabına sokmaya çalışmaktadırlar.  Bu, onların yüzyıllardır uyguladıkları siyasetin değişmez özelliğidir.

Değerli kardeşlerim!

Bizler, ümmet coğrafyasında kurulan bu tezgâhın farkındayız. Söz konusu Müslümanlar olunca kılı kıpırdamayan zâlim müstekbirler kendilerine bir zarar dokunduğu vakit hemen demokrasi ve insan hakları söylemine sarılıp kendilerince ürettikleri içi boş insancıl söylemlerin havariliğini yapmaktadırlar. Ancak bizleri artık kandıramayacaklarını bilmeleri lazımdır. Ve bilsinler ki Müslümanların uyanış süreci başlamıştır. Bugün bu uyanışa bütün varlıklarıyla gönül veren, can veren ve sebat eden Suriyeli kardeşlerimiz inşallah ümmet coğrafyasının kurtuluş müjdesiyle kutlu bir zafere uyanacaklardır.

Değerli kardeşlerim şunu çok iyi bilmemiz lazımdır ki dünyanın müstekbir güçleri Suriye'den yankılanan özgürlük sadasının onların yıkılışına öncülük ettiğini biliyorlar ve bunun için ellerinden gelen her türlü kirli politikayı tedavüle sokmuşlardır. Şu gayet açıktır ki Suriye özgürleşirse bu İslam coğrafyasının kurtuluş umudunu daha da ileriye taşıyacaktır. Onun için Ortadoğu'yu yangın yerine çeviren bu kanlı ittifakın bütün bileşenleri müslüman halkın iradesini hiçe sayıp Esed gibi zalim bir diktatöre destek çıkarak kan üstüne kurdukları zulüm düzenlerini ayakta tutmaya çalışmaktadırlar. Ancak Rabbimizin inayetiyle kurdukları tuzaklar onların başına geçecektir inşallah.

Ve bizler bugün burada bütün dünyaya haykırarak şunu diyoruz:  Ey Rusya, ey Amerika, ey ikiyüzlü Avrupa ve ey reel politika girdabına batmış işbirlikçi bölge devletleri!

Sizin demokrasi ve insan hakları söylemleriniz koca bir yalandan ibarettir. Sizler dünyaya ölüm, zulüm ve kıyımlar ile hükmetmenin tarihini yazmış kanlı zalimler olduğunuzu bir kez daha dünyanın gözü önünde ispatladınız. Bugün Suriye'nin dört bir yanında ve Halep'te döktüğünüz kanlar, inşallah sizin yıkılışınızın umudunu besleyerek tarihe şahitlik edecektir.

Şunu da iyi bilin ki bizler ölümden korkmuyoruz ey zalimler. Çünkü bizler taptığınız bu dünyanın geçici olduğunu ve sizin de ilelebet burada kalmayacağınızı biliyoruz. Bugün bu dünyada yaptıklarınızın, yarın karşılıksız kalmayacağına da iman etmişiz. Ve buradan İslam coğrafyasının bütün evlatlarına ve kanaat önderlerine sesleniyoruz: Daha ne zamana kadar bu dağınıklığımız devam edecek ve "ümmet" olmadığımız için Batının alçak zihniyetini gelip bizi yani İslam coğrafyasını idare edecek. Artık küçük hesapları bir tarafa bırakıp, Allah'ın ipi ve sağlam kulp'u olan Kur'an'ın hayat bahş eden düsturları etrafında bir halka olmamız gerekmektedir.

Diğer taraftan bu zulümlere maruz kalan Suriyeli kardeşlerimize de diyoruz ki;

Ey hürriyet sevdalısı ve yalnız Allah'a kulluğu seçmiş onurlu Suriyeli kardeşlerimiz! Şehadetiniz mübarek olsun ve direnişiniz kutlu bir zafere doğsun. Sizler, ümmetin onuru ve iftiharısınız. Bizlere gösterdiğiniz izzetli kıyamınızla onurlu bir ölümün, her zaman zilletle yaşamaktan daha üstün olduğunu ispatladınız.

Bizler şahidiz ki siz, Allah'a verdiğiniz sözde durdunuz. Can, mal ve evlatlarınızı Allah için feda ettiniz. Ve şahitliğin en güzelini yaparak Rabbinizin hoşnutluğuna eriştiniz. Sizden geride kalanlar da sebat etmeye devam etmektedirler.

Bütün bu yaşananların ümmet için çok acı olduğunu biliyoruz ve buradan haykırarak şahitliğimizi göstermeye çalışıyoruz. Belki başımıza bombalar yağmıyor ama yüreğimizin en derin noktasından kopup gelen kardeşlik duygusuyla bir nebze de olsa bir şeyler söylemenin sorumluluğunu hissediyoruz. Ve bunun Rabbimizin katında bir mazeret olmasını temenni ediyoruz.

Bu vesileyle tekrar hatırlatmak istiyoruz. Bizler her zaman mazlum Suriyeli kardeşlerimizin yanında ve destekleri olacağız. Aynı zamanda da kim olursa olsun zalimlerin karşısında olacağımızı bir kez daha buradan bütün dünyaya ilan ediyoruz.

DİYARBAKIR İSLAMİ STK'LARI 

2-(1).jpg

icerik.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler