Eynesil Özgür-Der: Onlar yetim değil; bizim evlatlarımız

Eynesil Özgür-Der: Onlar yetim değil; bizim evlatlarımız

Eynesil Özgür-Der, Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik çalışmalar yapan Burak Derneği aracılığıyla Kudüslü yetimlere sahip çıkmaya devam ediyor.

Eynesil Özgür-Der Temsilcisi Şükrü Uzun, "İşgalci İsrail´in hukuksuz ve insanlık dışı müdahale ve uygulamaları neticesinde her yıl yüzlerce Kudüslü çocuk yetim kalmaktadır.

Kudüslü yetim kardeşlerimize sahip çıkmak, onları mutlu edip sevindirmek hepimizin sorumluluğudur.

Verdiğiniz destek ve katkılar ile yetim kardeşlerimize sahip çıkıyor ve onların yanında olduğumuzu hissettiriyoruz. Şuan sahip çıkılmayı bekleyen 200'e yakın yetim kardeşimiz vardır.

Unutma! Onlar yetim değil; bizim evlatlarımız.

Bir yetim kardeşimiz için aylık sponsorluk bedeli 150 TL´dir.” dedi.

Ramazan ayı projelerinden de bahseden Uzun, 'İslam alemi olarak Ramazan ayına kapı araladığımız bugünlerde, yaklaşık bir yıldan fazladır devam eden ve tüm dünyayı aciz bırakan Coronavirüs salgınının etkilerini derinden hissetmekteyiz.

Salgının küresel nitelikte olması, Kudüslü Müslümanları da derinden etkilerken; Kudüslü kardeşlerimiz, ekonomik sıkıntılarının yanında İsrail zulmü ile de mücadele etmek zorunda kalmaktadır.

Buna rağmen her türlü zorluğa göğüs geren kardeşlerimiz, Mescid-i Aksa’yı bağrında bulunduran Kudüs'ü, Yahudi işgaline terk etmeyerek İslâm âleminin izzetini savunma kararlılığını sürdürmektedir.

Süregelen İsrail zulümlerine bir de Coronavirüs salgınının eklenmesi Kudüslü kardeşlerimiz için şartları daha da zorlaştırmaktadır.

Bu kapsamda Ramazan iklimini adımladığımız bu günlerde İftar-Sahur, Ramazan Kumanyası, Bayramlık ve Bayram Harçlığı projelerini hayata geçirerek Kudüslü kardeşlerimizin gayretlerine bir nebze olsun katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Verdiğiniz destekle İslam ümmetinin izzet ve kutsallarını sonuna kadar savunan kardeşlerimizin yanında durarak sabır, direniş ve ecirlerine de ortak olalım.' dedi.

eynesil-20210326-02.jpg

eynesil-20210326-03.jpg

eynesil-20210326-04.jpg

5aa92cd0-ab5b-468d-861f-d2c68b58aa69.jpg

  •  

 

Önceki ve Sonraki Haberler