Eynesil’de Kudüs Gecesi Düzenlendi

Eynesil’de Kudüs Gecesi Düzenlendi

Filistin İslami Hareket Lideri Şeyh Raid Salah ‘Kudüs Davamız’ adlı konferans için Trabzon ve Eynesil’e geldi.

Özgür-Der Eynesil Temsilciliği, Mirasımız Derneği ve Kudüs Dayanışma Derneğinin organize ettiği ‘Kudüs Davamız’ konulu bir gece düzenlendi.

Filistin İslami Hareket Lideri, Kudüs Muhafızı ve Mavi Marmara gazisi Şeyh Raid Salah,’Kudüs Davamız’ konulu gece için sabah erken vakitlerde Trabzon Havalimanından karşılandı. Mirasımız Derneği Başkan Yardımcısı Numan Balcı, Halkla İlişkiler Sorumlusu Ramazan Erbay, Kudüs Dayanışma Derneği Başkanı Münir Ebu Heyca ve Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah’la beraber kahvaltıya geçildi. Trabzon ve Eynesil’den ortak yayın yapan Radyo Bordo Mavi’de ‘Haberin Rengi’ programında Kudüs Davasıyla alakalı canlı yayın programına katılan Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah, daha sonra Gazeteciler Cemiyetinde Basın toplantısı düzenledi. Öğle namazını tarihi Boztepe Ahi Evren camisinde kılan Şeyh Raid Salah, beraberindeki toplulukla ilk siyasi cinayete kurban giden Ali Şükrü Bey’in mezarını ziyaret etti. Boztepe Osmanlı cami avlusunda KTÜ öğrencileri ve halkla bir sohbet gerçekleştiren Şeyh Raid Salah, Yavuz Selim Vakfına ziyaret gerçekleştirdi. Son olarak Bayrak FM’de canlı yayın programına katılan Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah,’Kudüs Davamız’ konulu gece için Eynesil’e hareket etti.

Şeyh Raid Salah; Kudüs’ün özgülüğü Suriye’den geçer

‘Kudüs Davamız’ konulu gece için Eynesil’e gelen Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah’ı, Rize, Trabzon, Giresun ve Ordu arasında irtibat halinde olunan kalabalık bir topluluk karşıladı.

Sunuculuğunu Hür Genç Hareketi Sözcüsü Bahadır Bayram’ın yaptığı program Cevat Demirtaş hocamızın Kuranı Kerim Tilavetiyle başladı. Mirasımız Derneği Başkan Yardımcısı Numan Balcı’nın selamlama konuşmasından sonra sözü İslami Hareket Lideri, Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah’a bıraktı.

Şeyh Raid Salah Kudüs sevdalılarına şöyle seslendi;

'Öncelikle Mescid-i Aksa davasına katkılarından dolayı tüm Türkiye halkına teşekkür etmek istiyorum. Şunu açıkça ifade etmek isterim ki Kudüs Türkiye'den bir parçadır. Bu millet bunu idrak etmiş ve bu uğurda ecdadından aldığı ruhu hala devam ettirmektedir. Burada özellikle Türkiye'deki sivil toplum kuruluşlarına sonsuz teşekkürler etmek istiyorum. Kudüs'te büyük sıkıntılar çeken Müslüman kardeşlerimize yardımlarını hiçbir zaman esirgemediler. Özellikle Mirasımız Derneği, Burak Derneği, Kudüs Dayanışma Derneği ve TİKA’ya yapmış oldukları çalışmalarda Cenab-ı Allah'tan muvaffakiyetler diliyorum.

Kardeşlerim ilk kıblemiz Mescid-i Aksa işgal altındadır. Bu işgalin vebali tüm Müslümanların üzerindedir. Herkes şunu unutmamalıdır ki yapabilecekken yapmadıklarımızdan sorumluyuz. Mescid-i Aksa ve Kudüs davasına mutlaka sağlanabilecek katkılar vardır. Her Müslüman başını iki elinin arasına alıp 'Ben Mescid-i Aksa için ne yapabilirim?' sorusu sormak zorundadır.

Değerli kardeşlerim Kudüs mutlaka, mutlaka ama mutlaka tekrar İslam'ın merkezi, Müslümanların özgürce hayatlarını sürdürdüğü belde olacaktır. Neden bu kadar net konuşuyorum? Çünkü Efendimiz (S.A.V) bu müjdeyi vermiştir. Biz inanıyoruz ki Mescid-i Aksa'da bir gün hep birlikte namazımızı kılacağız ve işgalciyi kıyamete kadar bu topraklara girmemek üzere göndereceğiz. Mesele olan bu mücadelede her bir Müslümanın nerede durduğu ve ne kadar gayret gösterdiğidir.

Kudüsün sadece Filistin’in, Arap âleminin ya da İstanbul'un değil, tüm ümmetin davası olduğunu söyleyen Salah, İsrailin amacına ulaşamayacağını söyledi.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi'den bahseden Raid Salah, Kudüsün sadece Filistin'in,Arap aleminin ya da İstanbul'un değil,tüm ümmetin davası olduğunu söyleyen Salah,İsrailin amacına ulaşamayacağını söyledi..

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyübi'den bahseden Raid Salah, Özgür Kudüs'ün yakın olduğunu söyledi. Tarihte Kudüs'ün fethinden önce hep, önce Mısır'ın, ardından Şam'ın ve sonra Kudüs'ün fethedildiği gerçeğini söyledikten sonra sözlerine şöyle devam etti: Mısır devrimini tamamladı, Allah’ın izniyle Suriye'li kardeşlerimiz de devrimi gerçekleştirecek, Dımeşk özgürleşince Kudüs'te özgürleşecek dedi ve geceye son noktayı koydu:"Özgür Kudüs'ün yolu Özgür Suriye'den geçer.

İnşaallah özgür ve bağımsız bir Kudüs'te buluşmak dileği ile tüm Mescid-i Aksa sevdalılarını en kalbi dualarımla selamlıyorum.' Dedi.

eunesil-kudus-20130522-1.jpg

eunesil-kudus-20130522-2.jpg

eunesil-kudus-20130522-3.jpg

eunesil-kudus-20130522-4.jpg

eunesil-kudus-20130522-5.jpg

eunesil-kudus-20130522-6.jpg

eunesil-kudus-20130522-7.jpg

eunesil-kudus-20130522-8.jpg

eunesil-kudus-20130522-9.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler