Eynesil’de Mısır Katliamı Protesto Edildi

Eynesil’de Mısır Katliamı Protesto Edildi

Dün gece Mısır'da yaşanan katliam bugün öğle namazından sonra Eynesil Yeni Camii'nde protesto edildi.

Dün gece Mısır'da yaşanan katliam bugün öğle namazından sonra Eynesil Yeni Camii'nde protesto edildi.

Eynesil Furkan-der ve Eynesil Özgür-der üyeleri dün gece Mısır'da yaşanan katliamı bugün Eynesil Yeni Camii'nde protesto ederek Mısırlı kardeşlerine sahip çıkıp askeri darbeye lanet yağdırdılar.

Basın Açıklamasında Mısır’da katledilen kardeşlerimiz için buradayız diyerek kısa bir konuşma yapan Nabi Okur, Mısır’ın ilk resmi cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve Mısır halkının aziz direnişine sahip çıkmak namazımız, orucumuz gibi ibadi bir görevdir.’dedi.

 Basın Metnini Sadullah Uğurlu’nun okumasından sonra Darbeciler yenilecek İslami direniş kazanacak" , "İhvana selâm Direnişe devam" , "Mursiye selam direnişe devam" sloganlarının ardından,kan ağlayan coğrafyamızdaki mazlum,mustazaf ve direnişçi kardeşlerimize selam yolladıktan sonra "Katil ABD Mısır'dan defol" sloganıyla eylem sona erdi..

eynesil-20130727-01.jpg

eynesil-20130727-02.jpg

eynesil-20130727-03.jpg

eynesil-20130727-04.jpg

eynesil-20130727-05.jpg

Basın Açıklamasının Tam Metni:

Mısırda Katledilen Kardeşlerimizi Destekliyor Askeri Darbeyi Lanetliyoruz

Mısır’da seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin askerî darbe ile devrilmesinin ardından İslami hareketler tarafından başlatılan kitlesel gösteriler büyüyerek devam ediyor.Ancak darbeci katiller eylemleri engellemek için gerçek mermilerle saldırılara da devam ediyor. Daha önce sabah namazında kardeşlerimize saldıran katiller ardından teravih namazı vaktinde polis gücü ve Baltacı adı verilen milisleriyle saldırırken dün geceden itibaren saldırılarını yoğunlaştırması neticesinde yüzden fazla kardeşimiz şehit oldu, yüzlercesi de yaralandı.Asker ve polisler Baltacıların da desteğiyle Rabiatul Adeviyye meydanındaki darbe karşıtı göstericilere ateş açıp, gaz bombasıyla müdahale etti. Müdahale sonrası son gelen rakamlara göre 120 kardeşimiz şehit olurken, yaralanan yaklaşık 4500 kişiden durumu ağır olanların bulunduğu bildirildi.Zorbalığa ve katliama rağmen, uluslararası kamuoyunun ahlaksız suskunluğuna rağmen başta Rabiatul Adeviyye Meydanı olmak üzere Mısır’ın tüm meydanlarında direnen Mısırlı kardeşlerimizi selamlıyoruz. Katliamı lanetlemek ve direnen kardeşlerimizle dayanışmak için Eynesil Yeni Camii’nde toplanmış bulunuyoruz. Bugün içinde kadın ve çocukların olduğu 120 kardeşimiz şehit edildi. 4500 Kardeşimiz yaralandı.

Başta Siyonist İsrail olmak üzere neredeyse istisnasız olarak uluslararası toplum denilen istikbar güçlerinin Mısır cuntasına dost kesilmeleri ibretle izlediğimiz bir durumdur. Bu ülkelerin tek birinin bile Mısır’daki durumu tanımlarken “darbe” ifadesini kullanmaktan özenle çekinmeleri ortadayken ve ülkenin şeffaf seçimler sonucunda seçilmiş ilk cumhurbaşkanı demokrasi kavramının da ayaklar altına alınarak güpegündüz alaşağı edilmesine rağmen demokrasinin sözde havarisi kesilmiş bu güçler ısrarla Mısır’da demokrasiye dikkat çekmektedirler. Neyin demokrasisi? Hem demokrasi dediğiniz yollardan seçilmiş bir cumhurbaşkanı ve ülkedeki en büyük halk hareketine karşı darbe yapıp hukuku ayaklar altına alacaksınız hem de demokrasi havarisi kesileceksiniz! Biz Batının bu demokrasi kutsalını adeta puttan bir helva olarak yeri geldiğinde nasıl yediğini Bosna’da, Cezayir’de, Afganistan’da ve İslam coğrafyasının daha birçok bölgesindeki örneklerden biliyoruz!

Kıymetli kardeşlerim!İnanmış kurşunla kaynatılmış binalar gibi saf tutan insan denizi tüm firavunları boğar. Hz. Musa buna şahid oldu inşallah bugün biz de şahit olacağız.

Bugün Mursi’yi ve İhvan’ı yalnız bırakmak demek Mısır’ı firavunun uşaklarına teslim etmek demektir.Bugün Mursi’yi ve İhvan’ı yalnız bırakmak demek Ortadoğu intifadasını kesintiye uğratmak isteyenlere fırsat vermek demektir.Bugün Mursi’yi ve İhvan’ı yalnız bırakmak demek Dün Taksim’de bugün Kahire’de yaşanan İslam düşmanlığı görüntülerini onaylamak demektir.Bugün Mursi’yi ve İhvan’ı yalnız bırakmak demek Şam’ı, Kudüs’ü ve Kahire’yi ABD, İsrail ve yandaşlarına teslim etmek demektir.Buradan sesleniyoruz: seçilmiş iktidarın temsilcisi olan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi derhal serbest bırakılmalıdır. Ordu derhal kışlasına çekilerek sorumlu kişiler yargılanmalıdır.Muhammed Mursi’nin ve İhvan-ı Müslimin’in yanındayız. Ümmetin kazanımlarının yok olmaması için dayan Mursi, dayan Mısır diyoruz.Darbeye ve zulme karşı başları dik bir şekilde Mısır’ın tüm meydanlarını doldurmuş durumda, Suriye mücahitler bir elde Kur’an, bir elde silah ve dilinde dua ile cephelerde Esed diktasına karşı onurluca mücadele etmeye devam etmekte, Gazze’de kardeşlerimiz rızkımızı veren Allah’tır deyip, Mursi’nin ve Suriye mücahitlerinin yanında yeralarak, bir kez daha yüzümüzü ağartmakta… Arakan’da, Afganistan’da, Çeçenistan’da, Somali’de, Mali’de, Doğu Türkistan’da ve dünyanın bir çok yerinde Müslümanlar Allah dedikleri için zulüm altında, tüm bunlara rağmen her sahurda Allah’ın adıyla oruca başlayan, her iftarda Allah’ın adıyla orucunu bitiren kardeşlerimiz var…

Tüm kardeşlerimizin Ramazanı mübarek olsun! Rabbimiz tüm Müslümanlara katından hayırlar, bereketler, azim ve kararlılık versin ve ellerimizi, yüreklerimizi ve seslerimizi birleştirsin! Rabbimiz tüm mazlum ve mustaz'afları Ramazanı layıkıyla değerlendirip, bayram sevincini layıkıyla yaşayanlardan kılsın! Ayaklarımızı sabit kılsın ve bizleri takva sahiplerine önderler eylesin!

 

Önceki ve Sonraki Haberler