Kuran-Hayat Temelli Konferanslar Sona Erdi

Kuran-Hayat Temelli Konferanslar Sona Erdi

‘Kuran Hayatımızın Neresinde’ konulu konferansı Prof.Dr. Mehmet Okuyan sundu.

Özgür-Der Eynesil Temsilciliğinin düzenlediği ‘Kuran-Hayat Temelli Konferanslar’ serisinin sonuncusu olan ‘Kuran Hayatımızın Neresinde’ konulu konferansı Prof.Dr. Mehmet Okuyansundu.

‘Kuran Hayatımızın Neresinde’ konulu konferansın sunuculuğunu KTÜ Özgür-der GençliğindenBahadır Bayram yaptı. Mavi Marmara katliamının yıldönümü olması hasebiyle bir sinevizyon gösterimi yapılarak süreçle alakalı bilgi verildi. Son şehidimiz Uğur Süleyman Söylemez’e ve Mavi Marmara Şehidlerine selam gönderildikten sonra Lokman Suresini (1–9.ayet) okumak üzere Serkan Hocamız kürsüye davet edildi. Kuranı Kerim tilavetinden sonra sunumunu yapmak üzere söz Prof.Dr. Mehmet Okuyanhocaya bırakıldı.

‘Kuran Hikmet doludur. Hikmet, vahyin öğrettiği izlenmesi gereken yoldur diyerek sözlerine başlayan Mehmet Okuyan, Hakikat arayanlar vahyin kapısını çalmak durumundadır. Yol çizmek istiyorsanız yolu Yaratanın sözüne icabet edeceksiniz.’ Dedi.

Lokman Süresi 1–9 ayetleri tefsiri bağlamında Muhsin kavramından bahseden Okuyan, Felaha erecek olanların amelleri arasındaki namaz, zekât ve ahirete kesin iman üzerine değiniler de bulunarak muharref algıyı tashih etmeye çalıştı.

Kuran’ın Ramazan ayında indiğini ve vahyin Resul ve Resulle olanları Müzzemmil Suresi bağlamında inşa ettiğini anlatan Okuyan, Önümüzde ki Ramazan ayında da yine önünde bol sıfatlar bulunan zatlar boy boy ekranlara çıkarak gereksiz tartışmalarla vahyin nimetinden insanları uzaklaştıracaklar. Dedi.

Yanlış dua algısından başlayarak şahit/şehit kavramlarına değinen Okuyan, vahyin hayatı inşa etmek için gönderildiğini ve ana şahit olacak Salih amellerde bulunmamız gerektiğine vurgu yaparak ‘Siz Kuranı Hayatınıza Taşırsanız, Kuran’a Taşınırsanız, Kuran’da sizi cennete taşır.’ Diyerek sözlerini tamamladı.

mehmet_okuyan-20140601-01.jpgmehmet_okuyan-20140601-02.jpgmehmet_okuyan-20140601-03.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler