Abbas Yönetimi ve El-Fetih’e ORTAK ÇAĞRI

Abbas Yönetimi ve El-Fetih’e ORTAK ÇAĞRI

İsrail ordusunun Gazze’ye giriş için el-Fetih kadrolarına koridor açacağı ve bu şekilde Gazze’ye tanklarla girmeye hazırlanan katillerin M. Dahlan’a bağlı militanlarla Hamas’ı çökertmeye girişeceklerine dair bilgiler üzerine İslami kuruluşlardan ortak uya

İsrail'in hava saldırıları sürerken işgalcilerin karadan da saldırması gündemde. İsrail'in el-Fetih kadrolarına Gazze'ye girmek için koridor açacağı bilgileri dolaşırken el-Fetih'in de Gazze'ye gireceğini ilan ettiği öğrenildi. Konuyla ilgili Türkiye'deki kimi İslami kuruluşlar yayınladıkları ortak bildiride, Abbas yönetimini ve el-Fetih'i uyardı. El-Fetih yönetimini Siyonist katillerle işbirliği anlamına gelecek bir adım atmamaları ve Hamas'a karşı darbe teşebbüslerinden kaçınmaları konusunda uyaran İslami kuruluşların açıklamasında "Filistin İslami Direnişi'ni Gazze'de çökertme operasyonuna katılan kim, hangi hareket olursa olsun lanetlenecek ve tıpkı Siyonist İsrail gibi savaş suçlusu olarak ilan edilecektir." ifadelerine yer verildi.

 

Aşağıda imzaları yer alan İslami kuruluşların yaptığı açıklamanın tam metni:

 

MAHMUD ABBAS YÖNETİMİ ve EL-FETİH YÖNETİMİNE ÇAĞRI:

 

GAZZE'DE KATİL İSRAİL İLE

HAMAS'A KARŞI İŞBİRLİĞİ YAPMAYIN!

 

02.01.2009

Ortadoğu coğrafyasının tam kalbine, Filistin topraklarına zehirli bir hançer gibi saplanan Siyonist İsrail isimli çete 27 Aralık gününden bu yana Gazze üzerine eşi benzeri görülmemiş bir şekilde ölüm yağdırıyor. Evleri, hastaneleri, okulları, sokakları Amerikan füzeleriyle yakıp yıkarak kan gölüne dönüştürdüğü Gazze'ye şimdi de tanklarla girmek üzere hazırlık yapan Siyonist katiller Filistin Direnişinin tamamen yok edilmesi için planlar yapıyor. İşgalci Siyonistleri Filistin halkı karşısında bu kadar acımasız ve güçlü kılan şey öncelikle emperyalizmin kendisine verdiği sınırsız destektir. Ayrıca ABD ve İsrail politikalarıyla paralel politikalar üreten bölge ülkeleri de Gazze'de yaşanan soykırımdan sorumludurlar.

 

Bütün dünya İsrail'in Gazze'deki katliamlarını kınarken, İsrail ile birlikte sadece ABD yönetimi yaşanan katliamdan ötürü HAMAS'ı suçlamaktadır. Ne yazık ki, katilleri değil de maktulleri suçlu ilan eden Fetih yöneticileri de sözleri ve tutumlarıyla işgalci zalimlerin propagandalarına katkı sunmuşlardır. Öte yandan Siyonist İsrail ordusunun Gazze'ye el-Fetih militanlarıyla birlikte gireceği ve HAMAS hükümetini devirerek yerine Mahmud Abbas yönetimine bağlı bir hükümet kurulacağına dair kamuoyuna yansıyan bilgiler katliamdan nemalanmak isteyenlerin iktidar tutkusunun ne kadar sınır tanımaz olabileceğine işaret etmektedir.

 

Bu noktada, İsrail ordusunun Gazze'ye giriş için el-Fetih kadrolarına koridor açacağı ve bu şekilde Gazze'ye tanklarla girmeye hazırlanan Siyonist katillerin Muhammed Dahlan'a bağlı F-17 militanlarıyla Hamas'ı çökertmeye girişeceklerine dair bilgiler, Siyonist İsrail'i güçlü kılan asıl olgunun işbirlikçilik onursuzluğu olduğu gerçeğini bir kez daha göstermektedir.

 

Gerek Arap ülkelerinin yöneticilerini gerekse de el-Fetih yönetimini Siyonist katillerle işbirliği anlamına gelecek bir adım atmamaları ve Hamas'a karşı darbe teşebbüslerinden kaçınmaları konusunda uyarıyoruz. Filistin İslami Direnişi'ni Gazze'de çökertme operasyonuna katılan kim, hangi hareket olursa olsun lanetlenecek ve tıpkı Siyonist İsrail gibi savaş suçlusu olarak ilan edilecektir.

 

İşgal, cinayet, ırkçılık gibi işbirlikçilik de suçtur. Bizler Türkiye'deki Filistin Dostları olarak sorumluluk konumundaki herkesi Filistin mücadelesini güçlendirecek çabalar içinde görmeyi arzu ediyoruz. Bu çerçevede Siyonist işgali daha da derinleştiren ve Filistin'in kurtuluşu mücadelesini zayıflatanları gerçeklerle yüzleşmeye ve adalet, özgürlük ve direniş saflarında yekvücut olmaya çağırıyoruz.

 

Akabe Vakfı • Aksa Eğitim ve Dayanışma Derneği • Adaleti Savunanlar Derneği • Davet-Der • İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri Vakfı • İLKAV • İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği • Kalem-Der • Kudüs-Der • Medeniyet Derneği • Özgür-Der • Sosyal Doku Derneği

Önceki ve Sonraki Haberler