Azerbaycan ziyaretine Özgür-Der'den tepki

Azerbaycan ziyaretine Özgür-Der'den tepki

Özgür-Der, bu haftasonu Aliyev'in davetlisi olarak Siyonist çete reisi Şimon Peres'in Azerbaycan'ı ziyaret edecek olmasını kınayan bir açıklama yaptı.

Özgür-Der Genel Merkezi'nden yapılan açıklamanın tam metni:

Katil Peres Bakü'den Defol!

Azerbaycan bu hafta sonu tarihine karanlık bir leke olarak kalacak bir daveti gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Ülke tarihinde ilk defa bir Siyonist lider resmi davetli olarak Bakü'yü ziyaret edecek.
 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev 6 Mayıs 2009'da Prag'da Siyonist yönetimin dışişleri bakanı Liberman ile görüşmesinde Şimon Peres'i Bakü'ye davet etmişti. Bir taraftan Karabağ işgal altında diye her tarafta gürültü koparan hatta Ermenistan ile ilişkilerini geliştiren Türkiye'ye karşı doğalgaz faktörünü tehdit olarak kullanan Bakü yönetiminin öte yandan işgalci Siyonist rejimin şefini Bakü'ye davet etmesi başta kendi halkı olmak üzere tüm Müslümanlara ve bölgeye ihanet anlamı taşır.
 
Azerbaycan bağımsızlığını kazandıktan sonra Bakü'ye ilk büyükelçilik açan ülkelerden birisinin Siyonist İsrail olmasına karşın Azerbaycan'ın İsrail'de büyükelçiliği bulunmuyor. Ülke tarihinde resmi olarak liderlerin karşılıklı ziyaretleri de olmamıştı. Azerbaycan'ın şimdiye kadar bölgesel dengeler ve tepkilerden çekinerek gerçekleştirmediği adımları şimdi atması bölgede ciddi sorunlar doğuracaktır. İsrail'in işgalci ve terörist karakteri biliniyorken, Siyonist işgalci rejimin Müslümanlara ve İran İslam Cumhuriyeti'ne açık tehditleri ortadayken Şimon Peres'in Bakü'de "turistik" bir ziyaretle yetinmeyeceği ortada!
 
Siyonist çete liderini davet eden Bakü yönetimi büyük bir ihanet içresinde bulunuyor. Kardeş Azeri halkının Siyonist çete reisi Şimon Peres'i, diktatör Aliyev'in baskıcı rejimine rağmen meydanlarda protestolarla karşılayacağına inanıyoruz. Ayrıca, Siyonist katil Peres'i Bakü'ye davet eden Azerbaycan yönetimini de protesto ediyoruz!

ÖZGÜR-DER

Önceki ve Sonraki Haberler