Bayramlarımız Gibi Hayatlarımız da Mübarek Olsun!

Bayramlarımız Gibi Hayatlarımız da Mübarek Olsun!

Bir Ramazan ayının daha sonuna geldik. Yarın Ramazan Bayramı... Kardeşlerimizle kucaklaşma, mazlumlarla dayanışma, çocuklarımızla sevinme ve ümmet bilincimizi çoğaltma zamanı... Bereketi çok, merhameti bol bir halleşme günü...

Bilincimizi, birikimimizi geliştirdiğini umduğumuz Kur'an ve arınma ayı Ramazan'ın ardından sevincimizi, umudumuzu ve kardeşliğimizi perçinleyen Ramazan Bayramı'na girmiş bulunmaktayız. Dostlarla, akrabalarla, yakınlarla halleşmek; düşmanlıklara set çekmek, mazlum ve mağdur insanları ziyaret etmek için güzel bir imkândır bayramlarımız. Sadece sevinç ve halleşme günleri değil, acıların paylaşıldığı, gözyaşlarının dindirilmeye çalışıldığı günler olarak da tezahür ediyor bayramlarımız.

Tüm kardeşlerimizin bayramı mübarek olsun!

Filistin'den Irak'a, Çeçenya'dan Afganistan'a, Keşmir'den Somali'ye, Guantanamo'dan F Tipi hücrelere işgal, ateş ve esaret altında; açlık ve yoksullukla imtihanda; sürgünde, mülteci kamplarında ya da karanlık küflü zindanlarda; silah başında ve kıyamda olan bütün kardeşlerimizi unutmadan, sınırları aşan bir kavganın özlemi ve ümmet olma bilincinin coşkusuyla bayramımız mübarek olsun.

Rabbimizden, bütün İslam coğrafyasının müntesiplerine bu bayramı mezhebi, meşrebi, kavmi, hizbi fitnelerden uzak durarak kardeşlik ve dayanışma içerisinde geçirecek ve bu kardeşliği daim kılacak bir anlayış, feraset ve merhamet diliyoruz. Bu kutlu bayramın bereketiyle bütün kirlerimizden hicret etmeyi, onurlu bir sevdayla tutunduğumuz mücadelemizle barışık bir duruşu kaim kılmayı, tevhid ve adalet adına Kur'ani ilkelerle var olma mücadelemizi çoğaltmayı duamızın başına koyuyoruz. Rabbimizden bu duamıza sonsuz rahmetiyle icabet ederek günahlarımızdan bizi temizlemesini diliyoruz. Ömrümüzü Ramazan; ahiretimizi ise bayram kılmasını niyaz ediyoruz.

Rabbimiz yolumuzu açık, umudumuzu diri, bayramımızı mübarek kılsın.

Önceki ve Sonraki Haberler