Bu Ramazan’da da İdlib ve Gazzeli Kardeşlerimizin Yanında Olduk!

Bu Ramazan’da da İdlib ve Gazzeli Kardeşlerimizin Yanında Olduk!

Özgür-Der ile Bilgi ve Erdem Vakfı Ramazan ayı boyunca Suriye ve Gazze'de ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırdı.

Özgür-Der ile Bilgi ve Erdem Vakfı, Ramazan ayı boyunca yardımlarını Siyonist İsrail'in ablukası altındaki Gazze ve Esed-İran-Rusya zalimlerinin güçten düşürdüğü İdlibli kardeşlerimize ayırdı.  

İdlib 

Ramazan ayının başında İdlib ve Gazze'de kumanya dağıtımına başlayan Özgür-Der ile Bilgi ve Erdem Vakfı, bu kapsamda İdlib'de 69 bin aileye 69 bin paket ekmek, 100 çocuğa bayramlık yardımı yaparken, 7 bin kişiye iftar verdi. 

b3-004.jpg

b2-003.jpg

Bu kapsamda İdlib'de bu kez 5300 gıda kolisi dağıttığını ve 350.000 bin TL nakdi yardımda bulunduklarını belirten yetkili kardeşlerimiz; bu dağıtımların Muhammed Mursi Yetim Yaşam Merkezi, Abdülhamid Han Yetim Yaşam Merkezi,  Yavuz Sultan Selim Han Yetim  Yaşam Merkezinde barınan yetim çocuklar ve şehit ailelerine, ek olarak İdlib kırsalındaki çadır kamplarda kalan ihtiyaç sahibi ailelere yapıldığını kaydetti.  

8390-001.jpg

Briket Ev Kampanyası Devam Ediyor

Diğer yandan Özgür-Der'in Suriyeli kardeşlerimiz için İdlib'de başlattığı briket ev inşa projesi de devam ediyor.

Konuyla alakalı ayrıntıları öğrenmek ve destekte bulunmak için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz:

Gazze 

Kumanya yardımlarının ulaştırıldığı Gazze'de ise toplamda 3 bin 470 adet kumanya dağıtıldığını belirten Özgür-Der; bu dağıtımların Rafah-Hanyunus (Karara-Huzaa-Abasan-Beni Suheyle) - Deyr Alabalah (Bureij mülteci kampı-Nusayrat mülteci kampı)-Jabalya ve beldelerinde gerçekleştiğini ifade etti.  

Yetim çocuklara bayramlık hediyeler de ihmal edilmedi. 

g2-001.jpg

g3-001.jpg

g4-001.jpg

Yapılan yardımlara yönelik Gazze'den dua mesajı gönderildi:

 

Allah'ın adıyla,

Hamd Allah'adır. 

Salat ve selam Rasulullah'a, ehline, ashabına ve onu izleyenleredir.

Bitmek üzere olan bu faziletli Ramazan ayında başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve bağışçılarını temsilen Özgür-Der'e teşekkürlerimi sunuyorum. 

Onlar, Allahu Teala'nın şu ayetinin örnekliğini yapmaktadırlar: "Mallarını Allah yolunda harcayanların durumu, yedi başak bitiren ve her başakta yüz dane bulunan bir tohum gibidir. Allah, dilediğine kat kat verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir." (Bakara, 161) 

Biz, sabırlı ve dirençli Gazze'de şeridinde ambargo altındaki halkımızın yanında duran bu kuruluşa minnettarız.

Bu halk, yetimlerin sayısı, ambargo sebebiyle günlük yiyeceklerini bulamayanların -ki sayıları çoktur- diğer halklardan farklıdır. 

Bu durumda teşekkür mesajımızı siz dostlarımız için kaydediyoruz. 

Peygamberimizin (sav.) sözüne uygun olarak: "İnsanlara teşekkür etmeyen, Allah'a da şükretmez." 

Bu durumda bizler, size, bolca ikramda bulunması; malınızı, ailenizi ve sizi mübarek kılması; dininin zafere ulaşmasında sizi aracı kılması hususunda kendi evinde Rabbimize yalvarıyoruz. 

Tarih, Türkiye'nin birçok kez Filistin halkı yanındaki durduğunu ve birilerinin bu direnen halka yardımlarını kestiği zamanlarda değerli kuruluşunuz Özgür-Der'in duruşunu kaydedecektir. 

Sözlerimizin sonunda: Sizleri hayra halef kılması, sizleri koruması, bu mukaddes, özgürleştirilmiş, tertemiz, Sevgili Peygamberimiz (sav.) isra mekânı bu topraklarda bizleri buluşturması için Allahu Teala'ya yalvarıyoruz: 

Allah'ım, ey Rahman, ey Şefkatli, ey lütfeden, ey güç ve otorite sahibi, 

Allah'ım, Türkiye'deki Özgür-Der mensubu kardeşlerimizi, yönetim kurulu üyelerini, bağış yapanları, orada çalışanları koru!

Onların çocuklarını, eşlerini, kendilerini, mallarını koru ey âlemleri rabbi olan Allah'ım!

Allah'ım, her yerdeki mustazaf Müslümanları koru! Sıkıntılarını gider!

Allah'ım her yerdeki mustazaf Müslüman kardeşlerimizi kuşatan darlığı, ambargoları parçala!

Allah'ım bizler güçsüzüz, bizleri güçlendir; fakiriz, bizleri zenginleştir; mağluplarız, muzaffer eyle, ey âlemlerin rabbi!

Rabbimiz dünyada da ahirette bizlere iyilik ver. Bizleri ateşin azabından koru.

Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun!

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler