Fransa’nın küstahlığı İstanbul’da lanetlendi

Fransa’nın küstahlığı İstanbul’da lanetlendi

Fransa’da Peygamberimize yapılan hakaret ve iftiralar Fatih’te yapılan eylemle protesto edildi.

Fransa'da Peygamberimiz hakkında atılan iftira ve hakaretler Fatih Saraçhane Parkı'nda bir araya gelen Müslümanlar tarafından tel'in edildi.

Özgür-Der'in çağrısıyla bir araya gelen kalabalık küstah Charlie Hebdo dergisi ve ona sahip çıkan Fransız lider Emmanuel Macron'u protesto etti.

Daha önce Charlie Hebdo adlı sapkın dergi Peygamberimiz hakkında kabul edilmesi mümkün olmayan ifadeler yayınlamıştı. Yakın zamanda bu karikatürleri sınıfında gösteren Fransız bir öğretmenin öldürülmesi üzerine Macron bu karikatürlerden vazgeçilmeyeceğini beyan etmiş, bazı resmî binalar üzerinde bu karikatürler projeksiyon yoluyla yayınlanmıştı.

Eylemde konuşma yapan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya karikatür tartışması adındaki gündemin Macron özelinde tüm İslam düşmanı ve faşistlerin İslam'la mücadelesi olduğunu söyledi.

"Geçtiğimiz yüzyılda kaldı zannedilen sömürgecilik farklı araçlarla ama aynı mantıkla devam ediyor. Batı'da Müslümanları medeniyetleştirme dedikleri zorbalıkları farklı araçlarla yapıyorlar." diyen Kaya hoşgörü, entegrasyon gibi kavramlarla asimilasyon ve köleliğin dayatıldığını belirtti.

"Krizde olan İslam değil sizsiniz." diyen Kaya amaç eğer insan hakları ise aslolanın ırkçılıkla mücadele olması gerektiğini anlattı.

Müslümanlara hayat tarzı dayatmasına karşı tepki olunca "siz tahammülsüzsünüz" denildiğini hatırlatan Kaya, Kilise saldırısı gibi eylemlerin kesinlikle doğru olmadığını söyledi ve Müslümanları sürekli baskı altında tutan sistemin bu saldırıların müsebbibi olduğunu bildirdi.

Macron'un "Fransa'nın değerlerinden vazgeçmeyeceğiz" sözlerine atıfta bulunan Kaya, "Müslümanların değerlerinden ve izzetinden vazgeçeceğini mi sandınız?" diye konuştu.

Kaya, özgürlük adı altında başörtüsü gibi İslam değerlerinin yasaklandığını kaydederek, bunun yanında özgürlükçüyüm diyenlerin siyonizmin eleştirilmesine dahi katlanamadığını hatırlattı.

Müslümanlara yönelik tüm katliamların görmezden gelindiğini de vurgulayan Kaya, "İzzetli ve şahsiyetli yaşayacaksak tüm bu zulüm, baskı ve aşağılamalara direnmek zorundayız. Biz Allah Resulünden bunu öğrendik!" ifadelerini kullandı.

Kaya, "Resulullah (sav) bizim önderimiz ve şerefimizdir, ne mutlu şerefiyle yaşayanlara!" diyerek konuşmasını bitirdi.

Gazeteci-Yazar Adem Özköse de Peygamberimizin yeryüzünde nur saçan bir kandil olduğunu, dün bu kandilin söndürülemediği gibi bugün de Macron ve benzerleri tarafından söndürülemeyeceğini belirtti.

Özköse konuşmasında Mursi'nin "Peygamberimize hürmet edene biz de hürmet ederiz, O'na düşmanlık edene biz de düşmanlık ederiz!" sözlerine atıf yaparak efendimize yönelik saldırıların kabul edilemeyeceğini bildirdi.

"Evet efendimize yönelik saldırı ve hakaretlere en yüksek şekilde sesimizi çıkaracağız, fakat Resulullaha sahip çıkmanın her şeyden önce tevhid davasına sahip çıkmak olduğunu unutmayalım." diyen Özköse Kuran'ın ilkelerini ve Peygamberin sünnetini hayatımıza geçirmenin önemini vurguladı.

Resulullah'ı savunmanın nerede olursa olsun mazlumun hakkını savunmaktan geçtiğini vurgulayan Özköse, tevhid ve adalet kandilinin ne olursa olsun yeryüzünü aydınlatmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Tevhid Dergisi Yazarı Enes Yelgün Allah resulüne karşı saygısızlıklara karşı durmanın önemini vurguladı ve sorumlulukların tepkilerle sınırlı kalmamasının önemini vurgulayarak Resul'ün sünnetini takip etmenin ve onun anladığı gibi İslam'ı anlamanın gerekliliğini vurguladı. Yelgün, Resul'e ittibanın en güzel şekilde onu savunmak anlamına geleceğini hatırlattı.

Ümmetin Sesi Dergisi Yazarı Erdem Peker de "Resulullah'ın onuru onurumuzdur!" diyerek Peygamberimizin Müslümanlar için anne ve babalarından daha önemli olduğunu söyledi. Yapılan saygısızlığı en şiddetli biçimde kınadığını anlatan Peker, buna karşı Müslümanların ellerinden gelen her şeyi yapacağını vurguladı. Peker Fransa'da yaşananların Avrupa'nın özgürlük ilkeleri ile ters düştüğünü belirterek yaşananların Fransa'nın batışının göstergesi olduğunu kaydetti.

Fransız ürünlerine boykota da değinen Peker, laikliğin Fransa'dan ithal edildiğini hatırlattı.

Eylemde "Resullah'a (s) Yönelik Fransız Küstahlığını Lanetliyoruz!", "Resullah'a (s) ve İslami Değerlere Hakaret İfade Özgürlüğü Değil, İslam Düşmanlığıdır!" yazılı pankartlar ve "Özgürlük Değil İnanca Saldırı!", "Macron Küstahlığı Bırak! Tedaviyi Kabul Et!", "Fransız Küstahlığını Lanetliyoruz!", "Resul'ün Yoluna Canımız Feda!", "Emperyalist Fransa Kışkırtmaya Son Ver!" ve "Resul'e Uzanan Eller Kırılır!" yazılı dövizler taşındı.

Eylemde ayrıca "Karikatür Değil Sömürgeci Alçaklık!", "İslam Ümmeti Kabul Etmez Zilleti!", "Resul'ün Hürmeti Canımızdan Evladır!", "Resul'e Uzanan Eller Kırılır!", "La İlahe illallah Muhammed Resulullah!", "Canımız Kanımız Feda Olsun Resul'e", "İslama Uzanan Eller Kırılır!" ve "Resul'ün Yolunu Sürdüreceğiz!" sloganları atıldı.

fatih-kart-20191031-01.jpg

fatih-kart-20191031-02.jpg

fatih-kart-20191031-03.jpg

fatih-kart-20191031-04.jpg

fatih-kart-20191031-05.jpg

fatih-kart-20191031-10.jpg

fatih-kart-20191031-06.jpg

fatih-kart-20191031-07.jpg

fatih-kart-20191031-08.jpg

fatih-kart-20191031-09.jpg

fatih-kart-20191031-11.jpg

fatih-kart-20191031-12.jpg

fatih-kart-20191031-13.jpg

fatih-kart-20191031-14.jpg

fatih-kart-20191031-15.jpg

fatih-kart-20191031-16.jpg

fatih-kart-20191031-17.jpg

fatih-kart-20191031-18.jpg

macron-eylem-sarachane-1.jpgmacron-eylem-sarachane-2.jpgmacron-eylem-sarachane-3.jpgmacron-eylem-sarachane-5.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler