Halep’teki Katliamlar Saraçhane’de Lanetlendi!

Halep’teki Katliamlar Saraçhane’de Lanetlendi!

Kuşatma altında tutulan ve bombardımana maruz bırakılan Halep’e dikkat çekmek için Saraçhane’de toplanan grup, Rusya ve İran destekli Esed rejimini lanetledi.

Haksöz Haber

Kuşatma altında tutulan ve kesintisiz bir şekilde bombardımana maruz bırakılan Halep'te yaşananlara dikkat çekmek için Özgür-Der'in çağrısıyla Saraçhane Parkı'nda toplanan grup, söz konusu ihlâllerin failleri olan Rusya, İran ve Beşşar Esed rejimini lanetledi ve insan olan herkesi bu insanlık dramına karşı ses çıkarmaya çağırdı.

"Halep'in Çığlığına Sessiz Kalma!""Halep İçin Bir Şey Yap!""Esed, İran, Rusya Şer İttifakına Karşı Direnen Halep'in Yanındayız!", pankartlarının ve "Bombalanan Halep Değil, İnsanlığımızdır!""Kuşatılan Halep Değil, Kardeşliğimizdir!""Katledilen Halep Değil, Onurumuzdur!" dövizlerinin taşındığı eylemde "Katil Esed, Suriye'den Defol!""Katil Rusya, Suriye'den Defol!""Katil İran, Suriye'den Defol!", "Katil ABD, Orta Doğu'dan Defol!", "Suriye Halkı Yalnız Değildir!", "Halep Halkı Yalnız Değildir!", "İslâmî Hareket Engellenemez!", "Müslüman Uyuma, Halep'e Sahip Çık!" sloganları atıldı.

halep_eylemi-(4).jpg

Eylemde konuşma yapan Özgür-Der Yönetim Kurulu üyesi Hamza Türkmen, Halep'teki gıda eksikliklerine ve tıbbî ihtiyaçlara değinerek Türkiye halkını bu ihtiyaçları giderme noktasında duyarlı olmaya davet etti.

Öte yandan Türkmen, hükümete çağrıda bulunarak Halep direnişinin desteklenmesi ve kuşatmanın kırılabilmesi için gerekli olan teçhizatın direnişçilere bir an evvel verilmesi gerektiğini vurguladı.

15 Temmuz'da Türkiye halkına yapılan zulümle Suriye'nin Halep kentinde hâlen devam eden zulüm arasında bir fark olmadığını da dile getiren Türkmen, bütün bu zulümlere karşı direniş seçilmesi gerektiğini ifade etti.

Eylem, Halep için başlatılan kampanyalara destek çağrısı ve tekbirlerle sona erdi.

halep_eylemi-(2).jpg

halep_eylemi-(3).jpg

halep_eylemi-(5).jpg

halep_eylemi_7-001.jpg

halep_eylemi_8.jpg

20161126-sarachane-halep-_04.jpg

20161126-sarachane-halep-_14.jpg

img_8585.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler