İdlib’e yönelik yardım çabalarımızı Ramazan’da artıralım!

İdlib’e yönelik yardım çabalarımızı Ramazan’da artıralım!

Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde ihtiyaçları yerinde gözlemlemek için İdlib’i ziyaret eden Özgür-Der mensupları Suriye’de kurtarılmış bölgelerde devam eden zorluklara rağmen istikrarın korunduğunu gözlemlediler.

Batman’dan Şefik Sevim, Ankara’dan Abdulhakim Baz ve İstanbul’dan Rıdvan Kaya, Musa Üzer ve Fikret Başar gezdikleri kamplarda Fetih-Der’in organizasyonuyla süregelen yardım dağıtımlarına katıldılar.

Devam etmekte olan briket ev inşaatlarını da gezen heyet ayrıca ihtiyaç sahipleri için Harim bölgesinde yapımına başlanan yeni bir kampın da temelini attı. Heyet gezdikleri kamplarda ihtiyaç sahiplerine yönelik kumanya teslimi ile birlikte yetimlere şeker, top vs. dağıtımına da katılarak çocukların sevincine ortak oldular.

Geçtiğimiz hafta Rusya’nın sınıra yakın bölgelere gerçekleştirdiği bombardımanla birlikte İdlib’e yönelik saldırıların artacağına dair endişeler yoğunlaşmıştı fakat Türkiye ile Rusya arasında gerçekleşen görüşmeler sonucunda durum şimdilik yatışmış görünüyor. İdlib bölgesinde uzun süredir devam etmekte olan ateşkesin bölgede hayatın normalleşmesine katkı sağladığı görülmekte. Bu durum ayrıca mücahitlerin kurduğu Kurtuluş hükümetinin bölgede etkinliğini de artırmasını getirmekte. İdlib’de hayat tüm zorluklarına rağmen Suriye’nin diğer bölgelerinden daha istikrarlı bir mahiyet arz etmekte.

İdlib ziyareti Ramazan ayı için yapılabilecek çalışmalar ve başlatılacak kampanyalar hakkında görüş alışverişinde bulunmak ve kapsamlı değerlendirmeler yapmak için bir fırsat oldu. 

bf5042c5-f10a-476f-9f67-f5dc4baf71c8.jpg

abc2d265-a13a-42e4-a95b-d7ac7f31eedf.jpg

edbl-3-2.jpg

edbl-1.jpg

020b2ff0-4228-4300-8e9a-519d044fd7ab.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler