İmad'ın şehadetine Özgür-Der'den tebrik

İmad'ın şehadetine Özgür-Der'den tebrik

Özgür-Der, Lübnan İslami direniş hareketi Hizbullah’ın liderlerinden ve İsrail - ABD işgal birliklerine karşı sürdürülen şanlı direnişin sembol ismi İmad Muğniyye’nin şehit edilmesi hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Özgür-Der, Lübnan İslami direniş hareketi Hizbullah'ın liderlerinden ve İsrail - ABD işgal birliklerine karşı sürdürülen şanlı direnişin sembol ismi İmad Muğniyye'nin şehit edilmesi hakkında bir basın açıklaması yaptı.
 

Özgür-Der Genel Merkezi'nden yapılan açıklamanın tam metni:

 

14 Şubat 2008

EHUD BARAK ANKARA'DA AĞIRLANIRKEN,

TETİKÇİLERİ ŞAM'DA YENİ BİR CİNAYET DAHA İŞLİYORDU!

 

Siyonist katil İsrail yeni bir cinayete daha imza attı. Lübnan İslami direniş hareketi önderlerinden İmad Muğniyye 13 Şubat 2008 tarihinde İsrail-ABD komplosu neticesinde şehid edildi. Suriye'nin başkenti Şam'da arabasına konulan bir bombanın infilak ettirilmesiyle şehid edilen İmad Muğniyye Lübnan'da İsrail ve ABD işgal birliklerine karşı sürdürülen şanlı direnişin sembol isimlerinden biriydi. İmad Muğniyye, 1982'de İsrail'in Lübnan'ı işgal etmesi ve ardından çok uluslu birlikler adı altında Amerikan ve Fransız askerlerinin de İsrail'e destek vermek amacıyla Lübnan'da konuşlandırılmasına karşı sürdürülen İslami direniş eylemlerini organize etmek suçlamasıyla emperyalist-siyonist katillerin öncelikli hedefleri arasında yer alıyordu.

 

Lübnan'ın kahraman evladı İmad Muğniyye'nin şehid edilmesinin İslami direnişi zayıflatamayacağını, bilakis şehidlerle güçlenerek yoluna devam eden İslami direniş hareketinin kararlılığını besleyeceğine inanıyor; başta Lübnan Hizbullah Hareketi olmak üzere, tüm dünyadaki İslami direniş güçlerine taziyelerimizi ve tebriklerimizi bildiriyoruz. İslam Ümmeti'nin özgürleşmesi için Rabbimize adanmış bu canlarımızın karşılığının fazlasıyla alınacağına olan inancımızı da yineliyoruz.  

 

İmad Muğniyye'nin katledilmesi işgalcilerin insanlık dışı saldırılar zincirinin bir halkasıdır. Elbette bu alçakça saldırı, hiçbir hukuk tanımaksızın on yıllardır coğrafyamızda her türlü zulmü sergileyen; işgal suçu yetmezmiş gibi işkencelerle, katliamlarla, ambargolarla vahşetin boyutlarını tırmandıran işgalci ABD ve İsrail'in son cinayeti, son hukuksuzluğu da olmayacaktır. Nitekim Siyonist çetenin şefleri açıkça İslami direniş önderlerine yönelik cinayetler serisini sürdüreceklerini ilan etmişlerdir.

 

Bu noktada, İmad Muğniyye'nin cinayetinin Siyonist çetenin önde gelen isimlerinden birinin ülkemizde bulunduğu bir günde gerçekleşmesine dikkat çekiyoruz. Bu cinayet sadece Siyonistlerin katliamcı kimliğini teşhir etmekle kalmayıp, bu katili en üst düzeyde ağırlayan TC devletinin işbirlikçi niteliğini de belirginleştirmiştir. Siyonist "saldırı" bakanı ile objektiflere gülücükler gönderen Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı İsrail isimli çetenin işlediği insanlık dışı cinayetleri görmezden gelmekle gerek bu ülke halkının, gerekse de kardeş halklarımızın hukukunu çiğnemekte, tarih önünde açık bir suç işlemektedirler. Başta AK Parti hükümeti olmak üzere tüm yetkilileri, bir kere daha Siyonist çetenin cinayetleri karşısında boş temenniler, tavsiyeler ve içeriksiz tutumlar sergilemekten vazgeçip, içten ve samimi bir tavır almaya çağırıyoruz.  

 

 

Hülya Şekerci

Özgür-Der Genel Başkanı

Önceki ve Sonraki Haberler