“Irkçılığa karşı ortak eylemlerimizi artırmalıyız!”

“Irkçılığa karşı ortak eylemlerimizi artırmalıyız!”

IQRA Derneği yönetim kurulu Özgür-Der'i ziyaret etti.

“Eğitim Yoluyla Ümmet Oluşturma” sloganıyla yola çıkıp birçok projeye imza atan İQRA Derneği yönetimi Özgür-Der’i ziyaret etti.

2012 yılında Suriye’de mülteci kamplarında gönüllülerin çabalarıyla yola koyulan dernek o günden bugüne birçok ilk ve ortaokul, hafızlık okulları, sağlık birimi, yetişkin eğitim merkezleri, kadın güçlendirme enstitüleri, atölyeler, İslami merkezler ve camilerin inşasına önayak oldu.

Dernek Başkanı Ercan Sarı ve yönetim kurulunun ziyaretinde önümüzdeki süreçteki projelerinin de ele alınırken, ortak işbirliği çabalarının artırılmasına dikkat çekildi.

İdlib’e bağlı Atme bölgesi ve Cerablus, Azez bölgelerinde faaliyetlerini yoğunlaştıran İQRA derneği dünyanın değişik bölgelerindeki Müslümanların katkısıyla bu çabalarını yürütmekte. 

Son zamanlarda muhacirler aleyhinde yürütülen ırkçı kampanyaya karşı dayanışma bilinciyle ziyareti yaptıklarını belirten Sarı, Saraçhane’de ortaya konulan basın açıklaması benzeri etkinliklerin artırılmasının önemine dikkat çekti.

Ziyaretten duyulan memnuniyetlerini ifade eden Özgür-Der Başkanı Rıdvan Kaya ise hem Suriye’de özgürleştirilmiş topraklarda yapılan çalışmaların önemini ortaya koyarken hem de Türkiye’deki ırkçı dalgaya karşı nelerin yapılabileceğine değinerek ümmet perspektifiyle hareket etmenin güncel değerini vurguladı.

Önceki ve Sonraki Haberler