İsrail İle Her Türlü İşbirliğine Hayır!

İsrail İle Her Türlü İşbirliğine Hayır!

Ortadoğu’da bir taraftan Amerikan destekli sahte barış planları ile dünya aldatılırken, öte yandan Siyonist işgalciler katliam politikalarını vahşice sürdürüyorlar.

Ortadoğu'da bir taraftan Amerikan destekli sahte barış planları ile dünya aldatılırken, öte yandan Siyonist işgalciler katliam politikalarını vahşice sürdürüyorlar. Annapolis toplantısından bu yana Gazze'yi hedef alan saldırılarında bugüne dek yüzlerce Filistinliyi katleden İsrail saldırganlığı bugün de 15 Filistinli Müslümanın şehadetine ve 50'den fazla kardeşimizin de yaralanmasına yol açtı. Şehid edilen Filistinliler arasında Hamas hükümetinin Dışişleri Bakanı Mahmud Zahhar'ın 24 yaşındaki oğlu Hussam Zahhar da bulunmakta. Bilindiği üzere 2004 yılında da Mahmud Zahhar bir diğer oğlunu şehid vermişti.

Şüphesiz bu saldırıların katil Bush'un Ortadoğu ziyaretine denk gelmesi çok anlamlıdır. Bu cinayetler Afganistan ve Irak'ın işgalcisi, Siyonist İsrail'in bir numaralı hamisi ABD'nin Başkanı Bush'un Ortadoğu'da verdiği mesajların somut karşılığıdır. Siyonist işgal devletinin işlediği suçlar küresel zorbalık sisteminin şefinin cesaretlendirici tutumundan, desteğinden, teşvikinden bağımsız görülemez. Aynı şekilde katil Bush'a evsahipliği yapan ve "teröre karşı ittifak" adı altında işgal politikalarına omuz veren yerli işbirlikçilerin de tüm bu cinayetlere ortak oldukları açıktır. Bu vesileyle Siyonist-emperyalist işgal suçu ile birlikte, coğrafyamıza çöreklenen bu işbirlikçilik suçunun hesabının da mutlaka sorulacağı günlerin geleceğine olan inancımızı haykırıyoruz.

Başta Hamas hareketinin liderlerinden Mahmud Zahhar olmak üzere kahraman Filistin halkına tebriklerimizi sunuyor; Rabbimizden sabır ve zafer diliyoruz. AK Parti hükümetinden ve tüm bölge ülkelerinden tüm bu insanlık suçlarına ortak olmamak için İsrail isimli işgalci çeteyle her türlü işbirliğini kesmeye çağırıyoruz.

 

Mustafa Eğilli

Özgür-Der Genel Başkan Yardımcısı

Önceki ve Sonraki Haberler