"Katil Barak Türkiye'den Defol!"

"Katil Barak Türkiye'den Defol!"

Özgür-Der, 12 Şubat'ta Türkiye'ye gelen Siyonist İsrail "Saldırı" Bakanı Ehud Barak'ı ve Gazze'de insanlık dramının yaşandığı bugünlerde eli kanlı bu katili davet eden hükümet mensuplarını protesto etti.

Özgür-Der, 12 Şubat'ta Türkiye'ye gelen Siyonist İsrail "Saldırı" Bakanı Ehud Barak'ı ve Gazze'de insanlık dramının yaşandığı bugünlerde eli kanlı bu katili davet eden hükümet mensuplarını protesto etti.

Konuyla ilgili Özgür-Der Genel Merkezi'nden yapılan açıklama:

12.02.2008

SİYONİST KATİLLERLE HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNİ KINIYORUZ!

KATİL BARAK TÜRKİYE'DEN DEFOL!

Siyonist İsrail'in "Saldırı" Bakanı Ehud Barak bugün Türkiye'ye geldi. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün resmi konuğu olarak kalabalık bir heyetle Ankara'ya gelen ve en üst düzeyde konuk edilecek olan Ehud Barak'ı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan da misafir edecek.

Silah satmak üzere Türkiye'ye gelen İsrail "Saldırı" Bakanı, Başbakan Yardımcısı ve İşçi Partisi lideri Ehud Barak, şimdilerde olduğu gibi eski başbakan ve genelkurmay başkanı olduğu dönemlerde Filistinlilerin kanlarını akıtmasıyla meşhur bir katildir. 35 yıl görev yaptığı İsrail Silahlı Kuvvetleri'nde iken Filistin halkına ve direniş gruplarına karşı gerçekleştirdiği, katliam, saldırı ve operasyonlar nedeniyle Siyonist İsrail Silahlı Kuvvetleri'nin en çok sayıda nişan alan mensubu olan Barak, şu an da Filistinlilere yönelik saldırıların yönetildiği "savunma" bakanlığını yürütüyor. Özellikle Gazze'de büyük bir kuşatmanın yaşandığı ve Filistin halkına yönelik her gün katliam operasyonlarının düzenlendiği bir süreçte Türkiye'ye gelen Ehud Barak'ın ziyaretinde istihbarat paylaşımının artırılması ve silah alışverişi gündem olacak.

Gazze'de yaşanan insanlık dramıyla ilgili hükümet kadrolarınca yapılan sözlü eleştiriler; pratikte Filistin halkının aleyhine düzenlenen girişimlerle buharlaştırılıyor. Siyonist bir katili böyle bir süreçte davet ederek yüzünü İsrail'den yana döndüğünü gösteren hükümetin ikiyüzlü tavrı Filistin halkının yaralarını daha da acıtmakta. Filistin halkına terör uygulayan işgalci bir devletin eli kanlı bir liderini en güzel şekilde karşılayan hükümetin Filistin için yapabileceği bir şey olacağına inanmıyoruz.

Katil Barak'ın Türkiye ziyaretini protesto ediyor; AK Parti hükümetini işgalci Siyonist çeteyle sürdürdüğü her türlü ilişkiyi kesmeye çağırıyoruz.

Özgür-Der Genel Başkanı

Hülya Şeker

Önceki ve Sonraki Haberler