"Katil Cheney Ortadoğu'dan Defol!"

"Katil Cheney Ortadoğu'dan Defol!"

Özgür-Der, Ortadoğu turunun son durağı olarak bugün Ankara’ya gelecek olan katil Dick Cheney’in yeni işgal senaryoları ve işbirlikçi arayışı içinde olduğunu bildirdi.

Özgür-Der Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, savaşa odun toplamak üzere çıktığı Ortadoğu turunun son durağında bugün Türkiye'ye gelecek olan Dick Cheney'in Afganistan'da direniş karşısındaki acziyetini Türk askerleriyle perdelemeye çalıştığı vurgulanmakla beraber esas konunun İran'a saldırı hazırlıklarında işbirlikçi arayışı olduğu ifade edildi. Emperyalist katillerle işbirliğinin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğinin belirtildiği açıklamada, zalimlerle yapılacak her tür işbirliğinin lanetle anılacağı hatırlatıldı.

 

Açıklamanın tam metni:

 

AMERİKAN İŞGAL ŞEFİ SUÇ ORTAĞI ARAYIŞININ TÜRKİYE ETABINDA!

KATİL CHENEY ORTADOĞU'DAN DEFOL!

24.03.2008

 

Ortadoğu'yu yangın yerine çeviren ABD işgalinin mimarlarından Dick Cheney bir haftadır sürdürdüğü Ortadoğu gezisi çerçevesinde Ankara'ya geliyor. Elinde yüz binlerce Afganlı ve Iraklının kanıyla Türkiye'de bir dizi görüşmeler gerçekleştireceği söylenen Cheney'in programında yeni işgal senaryoları ve bunlara yönelik işbirlikçi arayışı olduğu bilinmekte.

 

Dick Cheney küresel kapitalizmin kirli isimlerinden biri. ABD'nin Irak işgalinin arifesinde Ortadoğu ülkelerine Irak'a yönelik savaş paketiyle gelen Cheney, şimdi de İran'a yönelik savaş tamtamlarının yükseldiği bir dönemeçte bir kere daha Ortadoğu turunda. Ortadoğu ziyaretinin son durağı olarak bugün Türkiye'ye gelecek olan ve gerçekte "savaş suçlusu" olarak yargılanması gereken Cheney'in Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile stratejik görüşmeler yapacağı söyleniyor.

 

Irak işgalinin yıldönümünde ve elindeki yüz binlerce Iraklının kanı kurumadan yeniden ve yeni bir savaş paketiyle Ortadoğu'da birkaç ülkeyi ziyaret eden Cheney, İsrail ziyaretinde Gazze'yi yangın yerine çeviren Siyonist katillere desteğini bildirerek yola devam ediyor ve "şer ittifakı"nı kavileştirmeyi hedefliyor. PKK ile mücadele konusunun da konuşulacağı söylenen bu ziyarette Cheney'in Afganistan'da Türk askeri varlığının artırılma talebinin yer alması ABD'nin Afganistan'da düştüğü çaresizliği göstermekle beraber; Türk askerlerinin çatışma bölgelerine kaydırılmasını talep ederek direniş karşısında yıpranan kendi askeri varlıklarına kalkan aradığı görülmekte. Ancak bu ziyaretin en önemli gündemini kuşkusuz İran'a yönelik saldırı hazırlıkları oluşturuyor. Elindeki devasa nükleer güç ile bütün dünyada terör estiren ABD'nin İran'ın nükleer faaliyetlerini gerekçe kılarak yeni bir saldırı için müttefik araması Irak ve Afganistan'da girdiği bataklıktan ders almadığını gösteriyor.

 

Hükümet, Türkiye halkının çocuklarının ABD'nin nükleer savaş stratejisinde Afganistan'da olduğu gibi İran'a karşı da lejyoner olarak kullanılmak istendiğini görmeli ve ABD-İsrail-Türkiye şeytan üçgeninden derhal uzaklaşmalıdır. Bütün bir İslam coğrafyasını kuşatma altına almayı hedefleyen ABD'yle kardeşlerimizin kanı üzerinden girilecek her türlü anlaşma veya işbirliği ihanet ve utanç olarak tarihe kaydedilecek ve halk tarafından her zaman lanetle anılacaktır. Savaş ateşine odun toplamak için bu ülkeye gelen Cheney'e verilecek en güzel cevap, ilk defa Afganistan'da ve Irak'ta döktüğü kanın hesabını sormak olmalıdır. Hükümet yetkilileri ellerini kana bulayacak herhangi bir girişimlerinin bu ülke halkı tarafından asla onaylanmayacağını görmeli; emperyalist katillerin işbirlikçiliği utancını bu halka daha fazla taşıtmamalıdırlar.

 

Katil ABD Ortadoğu'dan Defol!

Emperyalizm Yenilecek; İslami Direniş Kazanacak!

 

ÖZGÜR-DER GENEL MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler