Kurbanlarımızla Filistin Halkının Yanındaydık!

Kurbanlarımızla Filistin Halkının Yanındaydık!

Özgür-Der aracılığıyla kurbanlarını Filistin’e gönderen kardeşlerimizin kurbanları Gazze’de kesildi.

Özgür-Der aracılığıyla kurbanlarını Filistin'e gönderen kardeşlerimizin kurbanları Gazze'de kesildi.

Bu yıl Kurban Bayramı dolayısıyla Türkiyeli pek çok Müslüman kurbanlarını farklı coğrafyalarda kestirmeyi tercih etti. Başta İHH olmak üzere çeşitli yardım kuruluşlarının organizasyonuyla kurban kesilen yerler arasında en fazla yoğunlaşılan bölgelerden biri de Filistin oldu.

Bu çerçevede Özgür-Der de kendisine iletilen kurban paralarının Gazze'deki Müslümanlara ulaşmasına ve 94 adet kurbanın burada kesilmesine aracılık etti. Gazzeli Müslümanlar,  Özgür-Der'in bir kısmı kendi üyelerinden, bir kısmı da Ankara'dan İLKAV ve Almanya'dan İrşad Kitabevi üyelerinin bağışlarından oluşan bu kurbanların kesimini belgeleyen fotoğrafları internet aracılığıyla sayfamıza ulaştırdılar.

Filistinli kardeşlerimizden aldığımız bilgilere göre geçen yıl Gazze'de kesilen kurban sayısı toplam 5.000 civarında idi. Bu yıl ise kesilen kurban sayısı 10.000'i aştı. Filistin'e yönelik vahşi kuşatmaya karşın Müslümanların ortaya koyduğu bu dayanışma ve kardeşlik mesajında bizim de bir nebze de olsa katkımızın bulunmasından dolayı Rabbimize hamd ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler