Kurbanlarımızla Gazzeli Kardeşlerimizin Yanındaydık!

Kurbanlarımızla Gazzeli Kardeşlerimizin Yanındaydık!

Kurban Bayramı işgalci Siyonistler ve işbirlikçi bölge rejimlerince aylardır yokluk ve yoksulluk cenderesinde teslim alınmaya, boyun eğdirilmeye çalışılan Gazze ile dayanışma için güzel bir vesile oldu. Özgür-Der ve İlkav aracılığı ile toplanan kurbanlar

Gazze'de İslami Direniş türlü zorluklara, baskılara, çepeçevre kuşatılmışlığa rağmen Kurban'ın belki de en anlamlı, en net manası olan adanmışlığın ne olduğunu tüm dünyaya gösterirken, Türkiyeli Müslümanlar da Bayramı Gazzeli kardeşlerimizle selamlaşmanın, dayanışmanın bir vesilesi olarak değerlendirdi.

Başta İHH aracılığıyla olmak üzere Türkiye'den Gazze'ye kurulan gönül köprüsü önemli miktarda yardımın ulaştırılmasını sağladı. Aynı şekilde Kurban Bayramı dolayısıyla Türkiye'de çeşitli kuruluşlar "Gazze'ye kurban kampanyası" düzenlediler. Bu çerçevede Özgür-Der ve İlkav aracılığıyla toplanan kurban bağışları Gazze'ye ulaştırıldı ve bugün kesim yapıldı. Aşağıda Gazze'de Özgür-Der ve İlkav mensupları adına kesilen kurbanların görüntüleri yer almaktadır.

Bu vesileyle gerek Kurban bağışlarıyla, gerekse de infaklarıyla Gazzeli Müslümanlarla dayanışma ve kardeşlik sorumluluğunu ifa etmeye çalışan tüm kardeşlerimizi tebrik ediyor; hayırlı amellerini Rabbimizin bereketlendirmesini diliyoruz.

Bu arada bir hatırlatma olarak, Gazzeli kardeşlerin hazırladıkları dövizlere bayrak motifi eklemiş olduklarını ancak fotoğraflar elimize ulaştığında öğrenebildik. Yardımların Türkiye'den ulaştırılmış olmasını simgelemesi için başvurulduğunu sandığımız bu düzenlemenin bizler açısından gereksizliğini ve anlamsızlığını ilk fırsatta kendilerine ileteceğiz inşallah!

Önceki ve Sonraki Haberler