Mazlumder’den Özgür-Der’e Ziyaret

Mazlumder’den Özgür-Der’e Ziyaret

Mazlumder İstanbul Şubesi temsilcileri, Özgür-Der’in yeni yönetimini tebrik ve gündemdeki konuları istişare etmek üzere Özgür-Der Genel Merkezi’ne nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette yapılan çalışmalar hakkında görüş alış-verişinde bulunuldu.

Dün akşam Özgür-Der Genel Merkezi'ni ziyaret eden Mazlumder İstanbul Şubesi yetkilileri Av. Cihat Gökdemir, Av. Yasin Dıvrak, Av. Leyla Demir, Av. Ümran Candemir, Av. Meryem Sarı ve Murat Özer; Özgür-Der'den Rıdvan Kaya, Kenan Alpay, Av. Necip Kibar, Av. Mehmet Alagöz, Musa Üzer ve Gülsüm Peker Alpay ile görüştü.

Özgür-Der'in yeni yönetimini tebrik eden ve hayırlı çalışmalar temennisinde bulunan Mazlumder temsilcileri ile Özgür-Der temsilcileri ziyaret boyunca camilere asılan ırkçı mahyalardan okutulan hutbelere, Kürt açılımı ve eve dönen PKK'lılardan devam etmekte olan başörtüsü yasağına karşı nasıl mücadele edilmesi gerektiğine, insan hakları ihlallerine karşı tutumdan düşünce özgürlüğü sorununa kadar birçok konuyu tartışarak istişare ettiler. Karşılıklı olarak Müslümanların birlikte hareket etmelerinin öneminin altının çizildiği toplantıda İslami mücadele sorumluluğunun ertelenemez bir görev olduğu vurgusu öne çıktı.

HAKSÖZ-HABER

Önceki ve Sonraki Haberler