Onbinler Fatih’te Kudüs ve Mavi Marmara İçin Yürüdü

Onbinler Fatih’te Kudüs ve Mavi Marmara İçin Yürüdü

Fatih Camii’nden Edirnekapı Şehitliğine yapılan yürüyüşe on binler katıldı.

HAKSÖZ-HABER

Fatih Camii’nden Edirnekapı Şehitliğine yapılan yürüyüşe on binler katıldı.
İHH İnsani Yardım Vakfının çağrısıyla “Davamız Özgür Kudüs” ve “Davamız Özgür Gazze” sloganıyla gerçekleştirilen “Mescid-i Aksa ve Mavi Marmara Yürüyüşü”ne on binler katıldı. Fatih Camii avlusundan taşan kalabalık camide yapılan programdan sonra yürüyüşe geçti.

Fevzipaşa Caddesini trafiğe kapatan kalabalık kortej halinde sloganlarla yürüdü.  Filistin, Hamas ve tevhid bayraklarının yanı sıra Özgür Suriye bayrakları taşıyan kalabalık çok sayıda pankart taşıdı.

GAZZELİ BAKANDAN İRAN ve HİZBULLAH ELEŞTİRİSİ

İkindi namazından sonra başlayan ve İslami kuruluşların destek verdiği programda Filistin Esirlerden Sorumlu Adalet Bakanı Atallah Ebu Sibah, topluluğa kısa bir konuşma yaptı. Mavi Marmara şehitlerini selamlayan Ebu Sibah, Kudüs özgür oluncaya kadar Gazze ve Filistin direnişinin sona ermeyeceğini ifade etti. Filistin'in, Gazze'nin özgürlüğü için çarpan yüreklere teşekkür eden Ebu Sibah, Suriye kıyamına da değindi. Suriye'de zalim Esed'in devrilmesi için dua eden Ebu Sibah, İran ve Hizbullah'a zalimlere destek vermekten vazgeçmeve kana buladıkları ellerini bir an önce temizleme çağrısında bulundu.

İHH Başkanı Bülent Yıldırım ise yaptığı konuşmada şehitlerimize Rabbimizden rahmet diledi. Mavi Marmara meselesinin kapanmadığını söyleyen Yıldırım, Kudüs özgür oluncaya ve hepimiz Aksa'da özgür bir şekilde saflara duruncaya kadar bu mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti. İsrail'in tehditlerine boyun eğmeyeceklerini ve İsrail'den korkmadıklarını ifade eden Yıldırım, Filistin, Arakan, Moro, Patani, Doğu Türkistan, Çeçenistan, Irak ve tüm İslam coğrafyasında devam eden zulümlere kayıtsız kalamayacaklarını sözlerine ekledi.

Ortadoğu'da Tunus'ta başlayan intifada sürecine de değinen Yıldırım, Suriye'deki diktatörlüğün yanında yer alanları kınadı. İran ve Hizbullah'a "Suriye'den çıkın!" diye seslenen Yıldırım, "Ebediyen lanetlenmekten ve gönlümüzden çıkmaktan endişe ediyorsanız, bu katliamlara destek vermekten vazgeçin!" dedi.

GEZİ PARKINDAKİ GÖSTERİCİLERE ÇAĞRI

Yıldırım, Taksim'deki gezi parkı protestolarına da değindi. Suriye'de devam eden ve on binlerce kişinin katledildiği vahşet için seslerini çıkarmayanların dört ağaç bir araya gelmelerini eleştiren Yıldırım, "Gelin ağaçlar için de birlikte yürüyelim fakat evvela sizler eli kanlı bir diktatör rejimi lanetlediğinizi ortaya koyun ve öncelikle katledilen çocuklar, kadınlar ve masum insanlar için yürüyelim. Önce vahşetten yana olmadığınızı ve zalin bir rejimi desteklemediğinizi ilan edin!" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kortej halinde yürüyüş başladı. Büyük kalabalığa rağmen hiçbir taşkınlığın olmadığı yürüyüş, çalınan marşlar, atılan sloganlar, tekbirler eşliğinde yapılan eyleme esnaf da alkışlarla destek verdi.

Yürüyüş Edirnekapı Mezarlığındaki Şehit Cevdet Kılıçlar ve Şehit Necdet Yıldırım'ın kabri başında son buldu.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

mavi-marmara-yuruyusu_fatih2013-07_bulentyildirim.jpg

20130601_fatih_mavi_marmara_yuruyusu-(22).jpg

 

 

20130601_fatih_mavi_marmara_yuruyusu-(14).jpg

20130601_fatih_mavi_marmara_yuruyusu-(24).jpg

mavi-marmara-yuruyusu_fatih2013-06.jpg

20130601_fatih_mavi_marmara_yuruyusu-(25).jpg

 

mavi-marmara-yuruyusu_fatih2013-01.jpg

mavi-marmara-yuruyusu_fatih2013-03.jpg

mavi-marmara-yuruyusu_fatih2013-02.jpg

mavi-marmara-yuruyusu_fatih2013-04.jpg

mavi-marmara-yuruyusu_fatih2013-05.jpg

mavi-marmara-yuruyusu_fatih2013-08.jpg

20130601_fatih_mavi_marmara_yuruyusu-(5).jpg

20130601_fatih_mavi_marmara_yuruyusu-(34)-001.jpg

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

 

Önceki ve Sonraki Haberler