Özgür Çocuk Kulübü Veli Seminerleri…

Özgür Çocuk Kulübü Veli Seminerleri…

Özgür Çocuk Kulübünün her ay düzenlediği veli seminerlerinin üçüncüsü gerçekleşti. “Çalışan anne ve çocuk” başlıklı semineri Nursel Küçükaytekin sundu.

Nursel Küçükaytekin konuşmasında günümüzde çalışan birçok annenin idealleri, hedefleri veya sosyalleşme mantığıyla hareket edip, çok zaruri olmadığı halde iş hayatına atılarak çocukların anneye en çok muhtaç oldukları bir zamanda kreşe veya yuvalara bırakıldığını söyledi.  Çalışan annelerin çocuklarına yeterli zamanı ayıramadıkları için çocuklarının iç dünyasına giremediklerini bunun sonucunda da anne babadan kopmuş birbirini anlamayan bireylerle karşılaştığımız gerçeğine dikkatleri çekti.

Küçükaytekin Peygamberin (s.a.v) çocuklara bakış açısını önemsememiz ve bu doğrultuda çocuklarımızı büyütmemiz gerektiğini belirterek Peygamber'in hayatından örnekler vererek konuşmasına devam etti.

Aile kavramının önemi üzerinde duran konuşmacı ayrıca günümüzde birçok kadının annelik işini külfet olarak gördüğüne vurgu yaptı. Çocukların hepsinin birer ayrı dünya olduğunu, genelde aile özelde ise annenin görevinin o dünyanın içine girmek olduğunu söyleyen Küçükaytekin onlarla kaliteli zaman geçirmenin de önemini belirterek daha sonra çalışan anne ve çocuk diyalogları ile ilgili yaşadığı bir kaç olaydan örnekler vererek konuşmasının bitirdi.

Seminer katılımcıların sorduğu sorulara verilen cevaplarla son buldu.

Haksöz Haber/Nilüfer İnan

Önceki ve Sonraki Haberler