Özgür Çocuk Kulübü veli seminerleri başladı

Özgür Çocuk Kulübü veli seminerleri başladı

Özgür-Der’in bünyesinde faaliyet gösteren Özgür Çocuk Kulübü 2009 yılı veli seminerlerinin ilki 13 Şubat Cuma günü Dernek binasında yapıldı.

"İslam da Çocuk Eğitimi" başlıklı semineri Zehra Çomaklı Türkmen sundu. Kur'an bütünlüğünden kalkarak İnsan ve Çocuk fıtratını okuyup, vahyi ölçülere göre bu fıtrata en uygun eğitimin nasıl verileceği ve nasıl Müslüman şahsiyetler yetiştireceğimizin üzerinde duran Türkmen çocuğun doğumu, altı yaşa kadar olan devresi ve ergenlik süreci olmak üzere üç ayrı yaş dönemlerinde yaşanılan sıkıntılardan ve sıkıntılara nasıl pratik çözümler sunabileceğimizin üzerinde durdu.

Konuşmasına Kur'an'dan ayetler ve Hz. Peygamberin hayatından örnekler vererek devam eden Türkmen aynı zamanda çocuklarımız için alternatif ortamların öneminin altını çizdi. Türkmen çocuğumuzun eğitimini, eğlencesini, sağlığını veya oyununu içinde yaşadığımız çocuk ve insan fıtratına düşman vahiy dışı sistemlerin şablonlarıyla değil, kendi özgün değerlerimizle, alternatif oluşumlarımızla elde etmemiz gerektiğini söyledi.

Seminer velilerin karşılıklı soru ve cevaplarıyla son buldu.

Ayrıca seminer öncesi Özgür Çocuk Kulübü ana sınıfı öğrencilerinin aileleri için söylediği ezgiler büyük beğeni topladı.

Haber: Aysel AYAR

Önceki ve Sonraki Haberler