Özgür Çocuk Kulübü Yıl Sonu Etkinliği

Özgür Çocuk Kulübü Yıl Sonu Etkinliği

Özgür Çocuk kulübü, Ana sınıfı, Gençlik kolu ve Beykoz Şubesi Gençlik Kolunun ortaklaşa hazırladığı yılsonu etkinliği bugün Fatih Tercüman Yunus Camii Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Esra Meşkul kardeşimizin sunuculuğunu yaptığı programa Kur'an-ı Kerim ve mealinin okunmasıyla başlandı. Okunan Kur'an'ın ardından Özgür Çocuk Kulübü yöneticisi Zehra Çomaklı Kulübün faaliyetleri ve amacı hakkında kısa bir giriş konuşması yaptı.

Çomaklı konuşmasında cahili bir toplumda yaşadığımızı ve çocuklarımızı da cahiliyenin kirlerinden nasıl arındıracağımız çabasını güttüklerini ve Özgür Çocuk Kulübünün de bu kaygılarla 2000 yılında yola koyulduğunu ifade etti. Ayrıca alternatiflerimizi çoğaltmamız gerektiği üzerinde durarak, Müslümanlar olarak Kuran bütünlüğünden hareket ederek, insan ve çocuk fıtratını iyi okuyup, vahyi bir bütünlük içerisinde bu fıtrata en uygun eğitimi çocuklarımıza nasıl vereceğimizin altını çizerek Çomaklı konuşmasını bitirdi.

Çomaklı'nın konuşmasından sonra Özgür-Der Çocuk Kulübü ve ana sınıfının faaliyetlerini tanıtan iki ayrı slayt gösterisi yer aldı. Slaytın ardından sahne alan Ana okulunun minik öğrencilerinin hazırlamış olduğu şiir dinletisi ve skeç gösterisi ilgi ile izlendi.

Programda Özgür-Der Gençlik Kolunun başörtüsü yasağını ve darbelerin konu edindiği Darbe-Der adlı tiyatro gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı.  Tiyatronun sonunda 'Herkes için adalet, başörtüye özgürlük', Darbeciler yenilecek, direnenler kazanacak' sloganları atıldı.

Çocuk Kulübü öğrencilerinin okuduğu marşlar, genç bayan kardeşlerimizin dünya Müslüman Çocuklarının dramını anlatan şiir dinletisi ve son olarak ana sınıfı minik öğrencilerin yapmış olduğu dualarla program son buldu.

Program sonrasında salonda sergilenen anaokulu öğrencilerinin yıl boyunca hazırlamış olduğu çalışmalar katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Özgür Çocuk Kulübünün tüm öğrencilerini, genç kardeşlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, Allah her daim yardımcıları olsun diyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler