Özgür Çocuk Kulübü Yıl Sonu Etkinliği Yapıldı

Özgür Çocuk Kulübü Yıl Sonu Etkinliği Yapıldı

Özgür Çocuk Kulübü 2009-2010 öğrenim yılına, yeni binasının bahçesinde velilerin katılımı ile düzenlediği yıl sonu programı ile veda etti.

Program ilkokul sınıflarından iki öğrencinin okuduğu Kur'an ve meali ile açıldı. Açılış konuşmasını ise Kulüp Başkanı Zehra Çomaklı Türkmen yaptı. Türkmen, Çocuk Kulübü'nün yeni binasında 28 Haziran'dan itibaren başlayacak ve 5 hafta sürecek yaz okulu duyurusunu yaptı.

Program Ana Okulu sınıflarının sergilediği görsel ve işitsel gösterilerle başladı. Sonra ilköğretim'de okuyan öğrenciler Hazırladıkları İnfak isimli tiyatroyu sergilediler. Tiyatronun ardından Özgür Çocuk Kulübü korosunun seslendirdiği parçalar yer aldı. Korodan sonra Mavi Marmara Gemisine Siyonist İsrail'in saldırısı ile şehid edilen ağabeylerimizden Cevdet Kılıçlar için hazırlanan slayt gösterisi izlendi. Ve genç kardeşlerimiz gitarları eşliğinde şehadet marşlarını seslendirdiler.

Şiirlerin okunduğu kısa skeçlerin sahnelendiği program sonunda Çocuk Kulübüne verdikleri yoğun emeklerinden ötürü Nabi Okur, İsmail Okur ve Fatma Turan'a plaket verildi.

Program çocukların hep birlikte okudukları ıdua ve yapılan ikram ile son buldu.

Haksöz-Haber

Fotoğraflar: Murat Ayar

Önceki ve Sonraki Haberler