Özgür Çocuk Oyun Evi Yıl Sonu Programı Yapıldı

Özgür Çocuk Oyun Evi Yıl Sonu Programı Yapıldı

Özgür-Der bünyesinde faaliyet gösteren Özgür Çocuk Yetenek Geliştirme ve Oyun Evi’nin ana sınıfı öğrencileri 15 Haziran Cumartesi akşamı Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenledikleri bir program ile tatile girdiler.

Karne alacak olmanın heyecanını taşıyan çocuklar yıl sonu programında sergiledikleri performans ile velilerinden büyük alkışlar aldılar.

Sunuculuğunu ana sınıfı öğretmenlerinden Nilüfer İnan'ın yaptığı program ana sınıfının minik öğrencilerinin okuduğu Kur'an-ı Kerim ve meali ile başladı. Okunan Kur'an'ın ardından okul yöneticisi Zehra Ç. Türkmen bir yıl boyunca neler yaptıklarına dair kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Programda Doğu halayı, Kafkas ekibi ve Karadeniz ekibinin folklor gösterileri büyük beğeni topladı. Çeşitli rond gösterilerinin yer aldığı programda minik öğrencilerin sunduğu ve her birinin içinde çeşitli faydalar taşıyan sebzeleri ve meyveleri anlatan gösterileri yer aldı.

Duaların okunduğu, şarkıların söylendiği programda ayrıca öğrenciler hayvanları ve çiçekleri canlandıran bir sunum gerçekleştirdiler. Palyaço kılığına giren minik öğrencilerin sunduğu reklam ise seyirciler tarafından büyük alkış aldı.

Yoğun bir katılımın olduğu program bütün öğrencilerin hep birlikte okudukları Fatiha Suresi ile son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler