Özgür-Der: BAAS Rejimi Sizlerle Gurur Duyuyor!

Özgür-Der: BAAS Rejimi Sizlerle Gurur Duyuyor!

Özgür-Der dün gece Özgür-Der Van Şubesine yapılan saldırıyı yaptığı basın açıklaması ile protesto etti.

Özgür-Der Van Şubesine yapılan saldırıyı Özgür-Der Genel Merkezi yayınladığı basın açıklaması ile lanetledi.

Basın Açıklamasının Tam Metni:

BAAS REJİMİ SİZLERLE GURUR DUYUYOR!

9 Ağustos 2013

Kürt halkının hakkını ve geleceğini savunma görüntüsü altında, Esed rejimiyle mücadele eden mücahitleri ve onları destekleyenleri hedef haline getirenler Baas zulmünün suçlarına ortaklık etmektedirler.

Günlerdir “Rojova’da Kürtler katlediliyor” iftirası üzerinden mücahitleri karalayanların, İslami yapıları adeta şeytanlaştırma kampanyasına girişenlerin ne yapmaya çalıştıklarını anlamak zor değil.

Bu kampanyayı yürütenler kimdirler ve bugüne dek ne yapmıştırlar?

Suriye’de işlenen on binlerce cinayeti, yerleşim yerlerinin tarumar edilmesini, işkenceleri, tecavüzleri görmezden gelmişlerdir.

“Anti-emperyalizm”, “NATO müdahalesi”, “TC’nin kışkırtmaları” ve benzeri klişeler üzerinden sistematik biçimde Baas zulmünü örtmüş, katil rejimi meşrulaştırma çabası içinde olmuşlardır.

Rejim güçlerinin en vahşi katliamlarından sonra dahi şüphe ifadeleriyle ortalığı bulandırmaya kalkmış, hunharca cinayetleri karşılıklı çatışma diye sunmuş, rejime karşı savaşan gruplar arasında yer alan bazı kişilerin ferdi aşırılıkları ile Esed rejiminin sistematik suçlarını eşitleme gayreti içinde olmuşlardır.

İki yılı aşkın bir süredir bu kirlilik içinde debelenenler şimdilerde de Suriyeli Kürtler üzerinden Baas zulmüne arka çıkma faaliyetlerine girişmişledir.

Hiçbir temele dayanmayan dedikodu türünden haberlerle, Baas katliamlarını direnişçilere mal ederek, kışkırtmaya yönelik mesajlarla gündem oluşturmaya çalışmışlardır.

Direnişçilerin savunmasız Kürt köylülerini öldürdükleri, kadınlara tecavüz ettikleri, cami hoparlörlerinden Kürtlerin canları ve mallarını helal kıldıkları iftiralarını yaymışlardır.

Kimin ne yapmak istediği ortadadır.

Gezi olayının başrol oyuncularından bir BDP milletvekili iftira olduğu ispatlanmış görüntüler üzerinden Kürtleri ve Alevileri tahrik etmeye çalışmaktadır.

Esed rejiminin bir numaralı destekçisi Rusya Dışişleri Bakanı Suriye Kürtlerinin katledildiği iddiası üzerinden BM’yi harekete geçmeye çağırmaktadır.

Diğer bir destekçi olan İran sahip olduğu medya kanalları aracılığıyla kışkırtıcı bir politika izlemekte ve alakasız görüntüleri Suriye’de El-Kaide militanlarının Kürtleri yaktığına dair görüntüler şeklinde sunabilmektedir.

Tüm bunlar arka arkaya getirildiğinde varılmak istenen yerin neresi olduğu kolayca anlaşılmaktadır.

Amaç Esed rejimine karşı savaşan mücahitleri karalamak, onlar karşısında cepheyi mümkün olduğunca genişleterek, rejimin ömrünü uzatmaktır.

PYD ve PYD üzerinden Kürt halkının savunuculuğunu yaptığını zannedenler bu kirli oyunda açıkça şebbihalık yapmakta ve Esed rejimini kollama planına uygun hareket etmektedirler.

Suriye halkının İslami direnişine destek veren İslami kuruluşların hedef alınmasının arkasında bu hesap yatmaktadır.

Günlerdir Özgür-Der’i hedef tahtasına koyan, alçakça iftiralarla, yalanlarla karalama kampanyası yürüten ve son olarak Van Şubesine fiili saldırı gerçekleştiren taşeronlar tutumları ve eylemleriyle Kürt halkının ve özgürlüğünün değil, Baas zulmünün fedailiğini yapmaktadırlar.

Bu çapulculara sadece şunu söylüyoruz: Yaptıklarınızla katil, zalim Esed diktasına gerçekten güçlü bir destek sunan sizlerle Baas rejimi kimbilir ne kadar gurur duyuyordur! 

Rıdvan Kaya

Özgür-Der Genel Başkanı

İlgili Haber:

http://www.haksozhaber.net/ozgur-der-van-subesine-silahli-ve-molotoflu-saldiri-39623h.htm

 

Önceki ve Sonraki Haberler