Özgür-Der: “Ben-Eliezer Türkiye’den Defol!”

Özgür-Der: “Ben-Eliezer Türkiye’den Defol!”

Siyonist İsrail Sanayi ve Ticaret Bakanı Ben-Eliezer Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirdiğine dikkat çeken Özgür-Der, hükümetin çelişkisine dikkat çekerek, ziyareti tel’in etti.

Bu üst düzey ziyaretle birlikte Türkiye-İsrail ilişkilerin yeniden "normalleştirilmesi"nin hedeflendiğini belirten Özgür-Der, ayrıca geçtiğimiz hafta Ankara Gölbaşı'nda icra edilen arama-kurtarma amaçlı bir tatbikata İsrail'in de katıldığını ifade etti. İsrail ile yaşanan "gerginliğin" bu yolla telafi edilmeye çalışıldığını bildiren Özgür-Der, Başbakan ve Hükümet'e "Dün kınadığınız, lanetlediğiniz İsrail politikalarında ne değişti de, bugün yeniden sıcak ilişkiler içerisine giriyorsunuz?" şeklinde soru yöneltti.

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya'nın yaptığı açıklamada Siyonist işgal yönetiminin dünyanın sessizliğinden ve ikiyüzlülüğünden de cesaret alarak yakıp yıkmaya; işgali derinleştirmeye devam ettiği vurgulandı ve işgal devletinin temsilcisinin Türkiye'de ağırlanarak sarsılan ilişkilerin onarılmasına yönelik yaklaşımlar geliştirilmesi hiçbir ahlaki, insani, hukuki ölçüye sığmayacak bir tutum olarak değerlendirildi.

Özgür-Der Genel Merkezi'nden yapılan açıklama:

SİYONİST BEN-ELİEZER TÜRKİYE'DEN DEFOL!

23 Kasım 2009

Gazze'de kuşatma ve Siyonist saldırıların aralıksız sürdüğü, Kudüs'e yönelik işgal ve ilhak politikalarının derinleştiği, Mescid-i Aksa'ya yönelik imha planlarının olgunlaştırıldığı bir süreçte İsrail Sanayi ve Ticaret Bakanı Ben-Eliezer Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştiriyor. Kalabalık bir heyetle gerçekleştirilen bu ziyaretin asıl hedefinin son zamanlarda gerilen ilişkileri tamir etmek olduğu ifade ediliyor. 

Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler neden gerilmişti? Neler yaşanmıştı? İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırganlığı ve işlediği insanlık suçları tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kamuoyunun tepkilerini kabartınca Başbakan Erdoğan çeşitli platformlarda İsrail'e yönelik eleştirilerde bulunmuş ve aynı gerekçeyle daha önceki senelerde İsrail'in de katıldığı hava tatbikatı bu yıl İsrail davet edilmeksizin icra edilmişti. Türkiye'nin bu tutumuna karşı İsrail tarafı da sert açıklamalarla mukabelede bulunmuş ve ilişkilerin gerilmesinden Türkiye'nin daha fazla zarar göreceği şeklinde tehditler savurmuştu.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde yaşanan Gazze vahşetinden bugüne kadarki süreç düşünüldüğünde bu üst düzey ziyaretle birlikte ilişkilerin yeniden "normalleştirilmesi"nin hedeflendiği görülmekte. Nitekim medyaya yansıdığı kadarıyla geçtiğimiz hafta Ankara Gölbaşı'nda icra edilen arama-kurtarma amaçlı bir tatbikata İsrail'in de katıldığını öğrenmiştik. Buradan Konya'da planlanan ortak hava tatbikatının iptal edilmesiyle birlikte yaşanan "gerginliğin" bu yolla telafi edilmeye çalışıldığını anlıyoruz! 

Tam bu noktada AK Parti hükümetine ve Başbakan'a soruyoruz: Dün kınadığınız, lanetlediğiniz İsrail politikalarında ne değişti de, bugün yeniden sıcak ilişkiler içerisine giriyorsunuz?

Gazze'ye yönelik insanlık dışı kuşatma kalktı mı? Filistin topraklarında hiçbir yasa, kural tanımaksızın sürdürülen işgal bitti mi? Esirler serbest bırakıldı mı? Kudüs'ün adım adım Yahudileştirilmesine ve şehrin İslami kimliğinin tasfiyesine yönelik sistematik kampanyalar sona mı erdi? Mescid-i Aksa'ya yönelik provokasyonlar nihayete mi erdi? Hayır, bilakis Siyonist işgal yönetimi dünyanın sessizliğinden ve ikiyüzlülüğünden de cesaret alarak yakıp, yıkmaya; işgali derinleştirmeye devam ediyor.

İşte tüm bu insanlık dışı suçlar ortadayken, kardeşlerimizin yaşadıkları acılar her gün yeni boyutlar kazanarak devam ederken Siyonist işgal devletinin temsilcisinin Türkiye'de ağırlanmasını ve sarsılan ilişkilerin onarılmasına yönelik yaklaşımlar geliştirilmesini hiçbir ahlaki, insani, hukuki ölçüye sığmayacak bir tutum olarak görüyoruz. İstanbul'da ve Ankara'da hangi mesajı verirse versin, kim tarafından kabul edilirse edilsin Ben-Eliezer'in bir işgal çetesi mensubu olduğu gerçeği değişmeyecektir. Bu vesileyle Siyonist çetenin gayri meşru varlığını asla kabullenmeyeceğimizi bir kere daha duyuruyor; bu ziyareti lanetliyoruz!

ÖZGÜR-DER

Önceki ve Sonraki Haberler