Özgür-Der Genç Üyelerinin Son İftar Programı

Özgür-Der Genç Üyelerinin Son İftar Programı

Özgür-Der Çocuk Kulübü genç üyelerinin Ramazan ayı boyunca İstanbul’da yaptıkları iftar programının sonuncusu Küçükçekmece Özgür-Der’de gerçekleştirildi.

Saat 16:30 da Özgür-Der Küçükçekmece Şubesinde bir araya gelen gençler iftar saatine kadar sohbet edip film izlediler.  Yoğun katılımın olduğu iftar yemeğinin ardından akşam namazının kılındığı program gençlerin hayata bakışlarının, beklenti ve düşüncelerinin aktarıldığı serbest kürsüyle devam etti.  Serbest kürsü programında sırayla söz alan gençler aynı değerlere sahip yaşıtlarıyla beraber olup, kendileriyle dostane ilişkiler kuran ablalarıyla aynı ortamları paylaşıyor olmanın güzelliğine değindiler ve bu tür ortamlara daha çok ihtiyaçları olduklarının vurgusunu yaptılar. Yaz kampından bu yana devam eden sosyal ilişkilerinin önemini belirttiler.

Gençlerin konuşmalarından sonra yatsı namazı kılındı. Daha sonra teravih namazının kılındığı program sahura kadar devam etti.

Bir arada olmanın tüm güzelliğini taşıyan gençler hep birlikte ezgiler söyledi, sohbet etti ve oyunlar oynadılar.

Çeşitle sürprizlerin yapıldığı program sahur yemeği sonrasında kılınan sabah namazı ve yapılan dua ile son buldu. 

Ramazan ayı boyunca gençlere ev sahipliği yapan Özgür-Der Bağcılar ve Küçükçekmece Şubelerine çok teşekkür ediyor, Rabbimizden böyle güzel günlerde bizleri yeniden bir araya getirmesini temenni ediyoruz.

Fatma Turan / Haksözhaber

Önceki ve Sonraki Haberler